Production Manager Poleca

Inteligentna fabryka - Jak zwiększyć wydajność produkcji w czasach niepewności?

28 września 2022 r., online

Niestabilna sytuacja gospodarcza, galopująca inflacja, skutki pandemii i niepewna przyszłość w łańcuchach dostaw stawiają przedsiębiorstwa przemysłowe w trudnym położeniu. W obliczu zachodzących zmian menadżerowie produkcji stoją przed wyzwaniem, jak poradzić sobie z zaistniałą sytuacją i sprawić, aby prowadzona działalność produkcyjna była nadal opłacalna.

Zapraszamy na konferencję online organizowaną przez Production Manager magazine i PSI Polska, która odbędzie się 28 września 2022 r. w formule wydarzenia online, na którym zaproszeni eksperci opowiedzą, jak optymalizować procesy produkcyjne dzięki rozwiązaniom klasy APS/MES.

Zobacz więcej

Panel dyskusyjny "Pracownicy, fabryki, jedzenie – porozmawiajmy o przyszłości przemysłu 2030"

28 września 2022 r., online

"Food. Factories. Fluidity. Żywienie w fabrykach. Scenariusze przyszłości 2030" - to temat najnowszego raportu infuture.institute przeprowadzonego na zlecenie firmy SmartLunch. Wynika z niego m.in., że prawie 80 proc. pracowników zgadza się ze stwierdzeniem, że gdy są głodni w pracy, stają się mniej efektywni, a kolejne 63 proc. przyznaje, że zdarza im się być głodnymi w pracy. Raport to nie tylko dane o obecnej sytuacji w polskich fabrykach - opracowanie zawiera także cztery scenariusze przyszłości 2030, które powstały na bazie analiz głównych trendów wpływających na zmianę i przyszłość zarówno fabryk jak i przemysłu. Fabryki czeka transformacja w kierunku przemysłu 4.0., to wpłynie nie tylko na sposób pracy, ale również potrzeby żywieniowe. Scenariusze mają pomóc wyobrazić sobie konsekwencje tych zmian dla fabryk, ich pracowników i potrzeb w kontekście żywienia.
Jakiego podejścia będzie wymagało przygotowanie się na nadchodzące zmiany? O tym porozmawiają uczestnicy webinaru, który odbędzie się w dniu premiery raportu - czyli w środę, 28 września o godz. 18. Wezmą w nim udział: Aleksandra Trapp z infuture.instutite, Mateusz Tałpasz, CEO SmartLunch oraz Przemysław Ozga, dyrektor zarządzający wydawnictwa Media4Business. Udział w webinarze jest bezpłatny, a każdy uczestnik otrzyma pełną wersję raportu. Więcej informacji: www.smartlunch.pl/raport-infuture

Zobacz więcej

Dni Jakości

12 października 2022 r., Częstochowa

Dni Jakości to spotkania informacyjne, które organizowane są cyklicznie od kwietnia 2017 roku przez firmę szkoleniową SGP- Training & Consulting należącą do SGP Outsourcing Company.
W trakcie ich trwania odbywają się prelekcje poruszające tematykę skierowaną do branży automotive i produkcyjnej.
Wcześniejsze edycje Dni Jakości dotyczyły między innymi: Kluczowych zmian w IATF Skutecznego zarządzania procesami Zmian w FMEA wg nowego podręcznika AIAG i VDA Kluczowych zmian w VDA 2 i VDA 6.5. W tym roku odbędzie się VI edycja Dni Jakości, której tematem przewodnim będzie: - „LEAN Manufacturing w obliczu nowych wyzwań – jak rozwijać się w czasie kryzysu i stać się silniejszą organizacją po kryzysie”.
Uczestnicząc w VI edycji Dni Jakości:
Zapoznasz się podstawowymi założeniami filozofii Lean Manufacturing, która staje się jednym z ważniejszych narzędzi w dobie kryzysu.
Dowiesz się, dlaczego firmy stosujące Lean mniej boleśnie przechodzą kryzys i szybciej się rozwijają po kryzysie. To wszystko oparte na inspirujących studiach przypadków i dwudziestoletnim doświadczeniu w stosowaniu filozofii Lean prelegenta. VI edycja Dni Jakości to również doskonała okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń przede wszystkim dla przedstawicieli branży produkcyjnej.

Zapraszamy do udziału w tegorocznym bezpłatnym wydarzeniu, które odbędzie się w terminie 12.10.2022 r. w Częstochowie (SGP Quality Lab, ul. Ekonomiczna 5, 42-200 Częstochowa).

Zobacz więcej

Konferencje:

Smart Factory World – 6-7 września 2022 r., Katowice
Production New Horizons’23 - 27 października 2022 r., Warszawa

Zobacz więcej

Konferencje:

100 CEOS’s - 8 wrzesień 2022 r., Poznań
New Horizons’23 - 8 grudnia 2022 r., Gdańsk

Zobacz więcej

Konferencje:

Logistic and Warehouse Trends - 22 września 2022 r., Łódź

Zobacz więcej

Taropak 2022

26-28 września 2022 r., Poznań

Targi Taropak to jedne z najbardziej rozpoznawalnych targów opakowaniowych w Polsce. W 2022 roku Targi Taropak odbędą się w dniach 26-28 września. Podczas tegorocznej edycji Targów Taropak organizatorzy postawili na mocny sektor maszynowy i rozwiązania związane z szeroko rozumianą automatyzacją, robotyzacją i digitalizacją.

Zobacz więcej

Skuteczny Menedżer

Warsztaty

Skuteczny Menedżer - to Kompleksowy Program Rozwoju Kompetencji Menedżerskich! Program kierowany jest do kadry zarządzającej, czyli: liderów, menedżerów, kierowników, brygadzistów i mistrzów, którzy rozpoczynają swoją karierę na stanowisku zarządzającym lub pragną doskonalić swoje umiejętności i działać skuteczniej. W trakcie programu menedżerowie rozwiną niezbędne kompetencje zarówno miękkie jak i twarde, aby budować zaangażowane zespoły oraz z pewnością siebie osiągać zamierzone cele. Kompleksowość programu polega na uzbrojeniu uczestników w innowacyjne narzędzia, metody i techniki, które pozwolą efektywnie zarządzać podległym obszarem. Program Skuteczny Menedżer stawia na praktyczne wykorzystanie wiedzy, aby uczestnicy osiągali długofalowe rezultaty swoich działań.

Zobacz więcej

Przyszłość Polskiego Przemysłu

Cykl webinariów i warsztatów
ONLINE

71,6% polskich firm przemysłowych twierdzi, że transformacja cyfrowa wpłynęła na wzrost przychodów . Chcąc wesprzeć firmy przemysłowe w Polsce w jeszcze prężniejszym rozwoju Autodesk powołał Inicjatywę Przyszłość Polskiego Przemysłu. W jej ramach oferowana jest pomoc właścicielom i kadrze zarządzającej polskich firm produkcyjnych i przemysłowych w praktycznym zastosowaniu nowoczesnych procesów i technologii, po to by mogły tworzyć lepsze produkty, zwiększać sprzedaż i generować większe zyski. To także platforma służąca wymianie wiedzy i edukacji. Inicjatywa PPP ma na celu pomóc w zrozumieniu i wdrożeniu idei Przemysłu 4.0, tak, aby ograniczać zużycie materiałów, czasu czy innych kluczowych zasobów. Udział w inicjatywie jest bezpłatny. Więcej szczegółów na www.autodesk.pl/3P

Zobacz więcej

Staleo.pl - Stale o Przemyśle

Innowacyjny portal poświęcony szeroko pojętej branży metalowej

Staleo.pl to najnowocześniejszy portal poświęcony szeroko pojętej branży maszynowej, metalowej, obróbczej i przetwórstwa tworzyw sztucznych. Serwis jest źródłem codziennej informacji z branży metalowej, jak i innych gałęzi przemysłu. Jest to miejsce gdzie znajduje się branżowy katalog firm, ogłoszenia maszyn, produktów, pracy dla fachowców, informacji, ciekawostek z branży, przedstawionych w obszerny i rzetelny sposób. Portal umożliwia Twojej firmie dotarcie do szerokiego grona nowych klientów, www.staleo.pl jest przeznaczony dla przedsiębiorców do kontaktów B2B. Rejestracja na portalu jest bezpłatna. Dołącz do grupy zadowolonych klientów!

Zobacz więcej

Zrobotyzowany.pl - Przemysł Zrobotyzowany

Portal poświęcony robotyzacji, automatyzacji oraz cyfryzacji przemysłu.

Zrobotyzowany.pl to innowacyjny portal poświęcony zagadnieniom robotyzacji, automatyzacji i cyfryzacji przemysłu. Dedykowany jest specjalistom z branży automatyki przemysłowej i robotyki poszukującym informacji o dostawcach, produktach oraz usługach. Serwis skupia wiedzę techniczną, informacje z branży, nowości produktowe oraz śledzi trendy i innowacje technologiczne. Portal umożliwia Twojej firmie dotarcie do szerokiego grona nowych klientów, www.zrobotyzowany.pl jest przeznaczony dla przedsiębiorców do kontaktów B2B. Rejestracja na portalu jest bezpłatna. Dołącz do grupy zadowolonych klientów!

Zobacz więcej

3don.pl - Przemysł w TRZECH wymiarach

Nowoczesny portal poświęcony technologiom 3D.

3don.pl - Przemysł w TRZECH wymiarach to nowoczesny portal poświęcony technologiom 3D takim jak Druk 3D, Oprogramowanie 3D i Pomiary 3D. Serwis dedykowany jest specjalistom z branży poszukującym informacji o dostawcach, produktach oraz usługach. Portal skupia wiedzę techniczną, informacje z branży, nowości produktowe, filmy poradnikowe i produktowe, relacje z targów oraz śledzi trendy i innowacje technologiczne. Portal umożliwia Twojej firmie dotarcie do szerokiego grona nowych klientów, www.3don.pl jest przeznaczony dla przedsiębiorców do kontaktów B2B. Rejestracja na portalu jest bezpłatna. Dołącz do grupy zadowolonych klientów!

Zobacz więcej

iAutomatyka.pl

iAutomatyka.pl to innowacyjny portal internetowy poświęcony branży automatyki i robotyki przemysłowej. W sieci wyróżnia się jako miejsce w którym agregowana jest merytoryczna wiedza z branży w postaci artykułów i filmów. iAutomatyka.pl to również strona, która swoich czytelników powiadamia na bieżąco o najważniejszych i najnowszych wydarzeniach branżowych, takich jak na przykład targi i szkolenia.

Zobacz więcej

Klub Automatyka

Klub Automatyka to wirtualne miejsce spotkań ludzi pracujących w szeroko rozumianej branży automatyki przemysłowej i robotyki. Łączy w sobie funkcjonalności znane z for dyskusyjnych i serwisów społecznościowych. Znajdziesz tutaj ogólnopolskie forum supportu, na którym zarówno doświadczeni inżynierowie jak i przedstawiciele firm produkujących automatykę pomogą Ci rozwiązać trapiący problem. Oprócz tego Klub udostępnia przestrzeń do dyskusji na różne branżowe tematy. Znajdziesz tutaj też najnowsze wpisy s blogów i stron poświęconych automatyce i informacje o nadchodzących wydarzeniach.

Zobacz więcej

"All About Pull Production: Designing, Implementing, and Maintaining Kanban, CONWIP, and other Pull Systems in Lean Production."

autorzy: Prof. Dr. Christoph Roser

All About Pull Production is a practical guide for anyone looking to implement pull systems. It focuses on practical application and values functionality over theory, albeit it explains the underlying relations. It is not a high-level philosophical discussion of lean, but a book to help you roll up your sleeves and get the job done. It is written for the practitioner. If you are working in production or logistics and want to implement pull, then this book is for you. It also serves as a useful reference for students and researchers of lean manufacturing. With a foreword by John Shook.

Zobacz więcej

"Gemba Kaizen. Zdroworozsądkowe podejście do strategii ciągłego rozwoju"

autor: Masaaki Imai

Wydanie II, 2018

Nowe analizy przypadków, nowe rozdziały i aktualne odwołania

Niniejsze, drugie wydanie niezwykłej książki "Gemba Kaizen" to długo oczekiwana, kompleksowo zaktualizowana wersja precyzyjnego opracowania, które omawia zasady japońskiej filozofii biznesu – filozofii ciągłego doskonalenia i innowacji w zakresie procesów, czyli kaizen, w obszarze o zasadniczym znaczeniu z punktu widzenia wyników firmy. Chodzi o obszar, w którym podejmowane są kluczowe działania, czyli o gemba. Umożliwia to sprawne wdrażanie efektywnych kosztowo udoskonaleń w najważniejszych procesach biznesowych. Przytoczone przykłady pokazują, w jaki sposób można obniżać koszty, poprawiać jakość i podnosić poziom zadowolenia klienta.

To kompleksowe opracowanie szczegółowo omawia kluczowe zagadnienia gemba kaizen, takie jak:
• jakość, koszt i dostawa w obrębie gemba,
• pięć kroków organizacji miejsca pracy,
• rozpoznawanie i eliminacja muda, czyli działań niegenerujących wartości dodanej,
• zarządzanie wizualne,
• rola kierowników w środowisku pracy zorganizowanym zgodnie z zasadą lean,
• rola i zakres odpowiedzialności menedżerów gemba, jeżeli chodzi o utrzymywanie wysokich wyników,
• zarządzanie JIT i TFM,
• rola dyrektora generalnego w przewodzeniu kulturze kaizen.

Masaaki Imai jest japońskim teoretykiem organizacyjnym i konsultantem ds. zarządzania, znanym z pracy nad zarządzaniem jakością, szczególnie w tematyce kaizen.

"Projektowanie przyszłości. Jak Toyota, Ford i inni wprowadzają innowacje przez Lean Product Development"

autorzy: Jeffrey K. Liker, James M. Morgan

Ważne lekcje, które każdy lider może wykorzystać, by wprowadzić innowacje w swojej firmie.

Najlepsze firmy na świecie wiedzą, że obecnie jedynym prawdziwym źródłem przewagi konkurencyjnej jest posiadanie najlepszych produktów i usług. Organizacje te rozumieją, że działania podejmowane na etapie rozwoju produktów będą miały wpływ na firmę przez wiele kolejnych lat.

Na kartach tej książki ekspert z zakresu szczupłego rozwoju produktu, James Morgan, wraz z cieszącym się światowym uznaniem guru Lean, Jeffreyem K. Likerem, krok po kroku przedstawiają proponowany przez siebie model szczupłego rozwoju produktów i usług. Autorzy uczą, jak zaprojektować dynamiczny, skoncentrowany na człowieku i ciągle doskonalący się system, który pozwoli dokonać transformacji całej organizacji poprzez oferowanie najwyższej jakości produktów i usług, które znajdą uznanie w oczach klientów.

Morgan i Liker wyjaśniają też tajemnicę trwałego sukcesu Toyoty opartego na stabilnym i opanowanym do perfekcji procesie rozwoju produktów i procesów, oraz pozwalają zrozumieć, w jaki sposób firmie Ford pod kierownictwem Alana Mulally’ego udało się przeprowadzić największą w ostatnich latach transformację.

Dzięki lekturze tej książki dowiesz się, jak:

• określić rzeczywiste potrzeby klienta i zapewnić mu to, co dla niego najcenniejsze,
• utworzyć przepływ i zapewnić transparentność procesu rozwoju produktu,
• budować skuteczne i efektywne zespoły,
• rozwijać głównych architektów procesu, dysponujących pełną odpowiedzialnością za produkt i przedsiębiorstwo,
• akumulować wiedzę, która będzie siłą napędową dla ciągłego doskonalenia,
• rozwijać nową wartość produktów i usług.

Uczyń swoją organizację liderem w swojej branży, zapewniając jej nową przyszłość dzięki wprowadzeniu szczupłego rozwoju produktów.

Zobacz więcej

"Lean. Droga do minimalizmu"

autor: Tomasz Król

- Widziałaś klucze do auta? – spytał mąż.
- Którego? – odparła sarkastycznie żona.

Takich historii jest mnóstwo. Zarastamy rzeczami jak niepielęgnowany ogródek chwastami. Chlubimy się posiadaniem. Angażujemy się w mnóstwo zadań, zajęć, działań. Więcej, więcej, by nigdy nie zabrakło. A w czasie choroby, wojny, śmierci przychodzi otrzeźwienie. Czy naprawdę musisz mieć tyle? Czy naprawdę musisz się na to zadłużać? Czy naprawdę trzeba biec? Czy Twoje dzieci mają znać Cię tylko ze zdjęć?

Nie. Jest ratunek – życie minimalne, choć minimalizm to jedynie hasło. Chodzi o to, by zwolnić. Zatrzymać ten pęd. Sterty gratów zmienić w bukiety uczuć. Powstrzymać cieknącą ślinkę na widok kolejnego płaszcza sąsiadki. Tyle że… nawet najlepszy lekarz nie weźmie tabletki za Ciebie. Musisz chcieć. Na szczęście są gotowe przykłady. Autor wspomina je w książce przy okazji opisywania własnej drogi. Twierdzi, że daleko mu jeszcze do mistrzów, ale to jego minimalizm. Warto się zainspirować, zmienić to, czego się nie lubi. Zostawić w życiu to, co ważne.

Zobacz więcej

MBA Lean Management

Zapraszamy do udziału w wyjątkowych studiach podyplomowych MBA Lean Management w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu. Celem studiów jest doskonalenie kompetencji zarządczych i przywódczych w obszarze lean/ kaizen/ ciągłego doskonalenia.
Potwierdzeniem rozwoju kompetencji jest uzyskanie świadectwa ukończenia studiów MBA wydany przez Wyższą Szkołę Handlową oraz trzech certyfikatów: LEAN LEADER, LEAN COACH i LEAN MANAGER wydanych przez LMCG oraz potwierdzonych przez Partnera zagranicznego Lean Service Institute. Założeniem uczestnictwa jest nie tylko rozwój kompetencji indywidualnych danego uczestnika studiów MBA, ale również przygotowanie przedstawicieli kadry menedżerskiej do zarządzania organizacją zgodnie z filozofią Lean. Doprowadzić ma to uzyskania przewagi konkurencyjnej danego przedsiębiorstwa poprzez rozwój kompetencji uczestników studiów MBA Lean Management.
Są to jedyne tego typu studia MBA w Polsce. Zajęcia podczas studiów prowadzone przez profesjonalistów, międzynarodowych praktyków z ogromnym doświadczeniem w swojej specjalizacji. Podczas dwóch semestrów w trybie niestacjonarnym realizujemy 240 godzin zajęć. 5 zjazdów organizowanych jest na terenie polskich i zagranicznych firm partnerskich. Spotkania prowadzone są w sposób warsztatowy, zajęcia praktyczne przeplatane są symulacjami, grami, ćwiczeniami i dyskusjami z ciekawymi prowadzącymi. W swojej ofercie posiadamy również studia podyplomowe MBA Zarządzanie Procesowe.
Szczegółowe informacje: office@lmcg.com.pl

Zobacz więcej

Toolbox Lean Management

III edycja Studiów Podyplomowych Toolbox Lean Management zorganizowana jest na bazie potrzeb firm produkcyjnych i usługowych w zakresie ciągłego doskonalenia/Lean/Kaizen. Ich celem jest przekazanie wiedzy i umiejętności w obszarze narzędzi i technik szczupłego zarządzania. Przygotowują do osiągniecia eksperckiego poziomu w dziedzinie budowania podejścia procesowego, lean, kaizen, ciągłego doskonalenia oraz jakości w organizacji. Stawiamy sobie wysokie zadanie wyposażyć studentów w zaawansowane narzędzia do pracy, która pozwalają na doskonalenie samego siebie, organizacji i wzrost efektywności pracy. Program jednorocznych studiów zakładający 184 godziny, w obszarze Lean Management, prowadzony w sposób warsztatowy z 4 wyjazdami studyjnymi do firm produkcyjnych - daje podstawę do zdobycia wiedzy i umiejętności. Zjazdy prowadzone są przez praktyków, konsultantów Lean Management Consulting Group, specjalistów mających doświadczenie we wdrażaniu narzędzi Lean Management. Uczestnicy uczą się na konkretnych przykładach jak działają narzędzia Lean Management i przygotowują projekt zaliczeniowy, dający podstawę do uzyskania certyfikatu Lean Coacha oraz świadectwa ukończenia studiów podyplomowych.

Zobacz więcej

Liderzy Produkcji Made In Poland – poznaj ich historię.

Portal dedykowany polskim przedsiębiorstwom przemysłowym, które znalazły się w ścisłej czołówce firm produkcyjnych z wieloletnią historią i ambitnymi planami na przyszłość. To miejsce gdzie dowiesz się jaką drogę trzeba przebyć by być numerem jeden i gdzie tkwi tajemnica sukcesu. Przedstawiciele przedsiębiorstw będących Liderami Produkcji odpowiadają na pytania, które zadawali sobie w trakcie drogi na szczyt wielokrotnie. Czy postawić na innowacyjność? Zainwestować w nowoczesne technologie? Skupić się na rodzimym rynku czy szukać swojej niszy za granicą? Miejsce, w którym zobaczysz jaki potencjał drzemie w rodzinnych firmach i jednocześnie jak niewiele trzeba, aby go odkryć. Wywiady, artykuły eksperckie, materiały video, czynniki sukcesu. Kompendium wiedzy polskiej produkcji!

Zobacz więcej