Production Manager Poleca

Konferencje:

Fabryka Przyszłości | 13 czerwca 2023 r., Łódź
Smart Factory World | 27-28 września 2023 r., Wrocław
Plebiscyt Production Awards Poland | 15 grudnia 2023 r., Poznań

Zobacz więcej

Konferencje:

Safe Transport Day | 15 czerwca 2023 r., Wrocław
Transport & Logistics 100CEO’s Conference | 14 września 2023 r., Warszawa
New Challenges | 7 grudnia 2023 r., Gdynia

Zobacz więcej

Konferencje:

Tomorrow Logistics | 20 czerwca 2023 r., Wrocław
Logistic and Warehouse Trends | 21 września 2023 r., Łódź
Plebiscyt Logistics Awards Poland | 15 grudnia 2023 r., Poznań

Zobacz więcej

ITM Industry Europe 2023

30 maja - 2 czerwca 2023 r. | Poznań

Międzynarodowe Targi Poznańskie zapraszają na kolejną edycję Targów ITM Industry Europe, które odbędą się w dniach 30 maja - 2 czerwca 2023 r. w Poznaniu.
Targi oferują nie tylko bogatą ekspozycję liderów branży, ale także liczne konferencje, debaty i szkolenia. Każdego roku czterodniowy program ITM Industry Europe budowany jest na wiedzy doświadczonych ekspertów oraz wspierany przez kluczowe organizacje, stowarzyszenia oraz instytucje branży przemysłowej.

Zobacz więcej

Modernlog 2023

30 maja - 2 czerwca 2023 r. | Poznań

Międzynarodowe Targi Poznańskie zapraszają na kolejną edycję Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog, które odbędą się w dniach 30 maja - 2 czerwca 2023 r. w Poznaniu.
Zakres tematyczny Modernlog: - Sprzęt i urządzenia do transportu wewnętrznego - Automatyka transportowa - Oprogramowanie MES, TMS, WMS - Urządzenia gospodarki magazynowej - Usługi magazynowe, transportowe i spedycyjne - Kody kreskowe i systemy automatycznej identyfikacji danych - Wyposażenie magazynów i hal produkcyjnych

Zobacz więcej

Automatica 2022

27-30 czerwca 2023 r. | Monachium

Targi inteligentnej automatyki i robotyki, Automatica skupia wszystkie kluczowe technologie w Międzynarodowym Centrum Technologicznym w Monachium. Automatica to czołowa wystawa prezentującą zautomatyzowane procesy produkcji.

Zobacz więcej

Packaging Innovations 2023

20-21 września 2023 r. | Kraków

Packaging Innovations to konkretne spotkania biznesowe, ciekawa oferta produktowa, liczne innowacje i bogaty program towarzyszący. W tym roku Targi skupią się na nowym rynku zbytu - Czechach, Słowacji, Węgrach i Ukrainie. Nie zabraknie też przedstawicieli polskich zakładów produkcyjnych, sieci handlowych, ale i mniejszych przedsiębiorców, poszukujących nowych opakowań dla swoich produktów.

Zobacz więcej

Warsaw Industry Week

24-26 października 2023 r. | Warszawa

Warsaw Industry Week to impreza dedykowana dla branży przemysłowej, będąca miejscem efektywnych spotkań w biznesie. Każdy, kto odwiedzi Warsaw Industry Week będzie mógł zajrzeć m.in. do stref: obróbki metali i drewna, lakiernictwa, spawalnictwa, hydrauliki i pneumatyki, laserów, narzędzi, druku 3D, robotyki i automatyki oraz oprogramowania.

Zobacz więcej

Food Tech Expo

28-30 listopada 2023 r. | Nadarzyn

Targi Food Tech to prezentacja kompleksowej oferty producentów i dystrybutorów maszyn do przetwórstwa i produkcji spożywczej, technologii zwiększających bezpieczeństwo żywności oraz prezentacja dodatków i komponentów które zagwarantują stworzenie idealnie smacznego produktu dla wymagającego konsumenta.

Zobacz więcej

Skuteczny Menedżer

Warsztaty

Skuteczny Menedżer - to Kompleksowy Program Rozwoju Kompetencji Menedżerskich! Program kierowany jest do kadry zarządzającej, czyli: liderów, menedżerów, kierowników, brygadzistów i mistrzów, którzy rozpoczynają swoją karierę na stanowisku zarządzającym lub pragną doskonalić swoje umiejętności i działać skuteczniej. W trakcie programu menedżerowie rozwiną niezbędne kompetencje zarówno miękkie jak i twarde, aby budować zaangażowane zespoły oraz z pewnością siebie osiągać zamierzone cele. Kompleksowość programu polega na uzbrojeniu uczestników w innowacyjne narzędzia, metody i techniki, które pozwolą efektywnie zarządzać podległym obszarem. Program Skuteczny Menedżer stawia na praktyczne wykorzystanie wiedzy, aby uczestnicy osiągali długofalowe rezultaty swoich działań.

Zobacz więcej

Staleo.pl - Stale o Przemyśle

Innowacyjny portal poświęcony szeroko pojętej branży metalowej

Staleo.pl to najnowocześniejszy portal poświęcony szeroko pojętej branży maszynowej, metalowej, obróbczej i przetwórstwa tworzyw sztucznych. Serwis jest źródłem codziennej informacji z branży metalowej, jak i innych gałęzi przemysłu. Jest to miejsce gdzie znajduje się branżowy katalog firm, ogłoszenia maszyn, produktów, pracy dla fachowców, informacji, ciekawostek z branży, przedstawionych w obszerny i rzetelny sposób. Portal umożliwia Twojej firmie dotarcie do szerokiego grona nowych klientów, www.staleo.pl jest przeznaczony dla przedsiębiorców do kontaktów B2B. Rejestracja na portalu jest bezpłatna. Dołącz do grupy zadowolonych klientów!

Zobacz więcej

Zrobotyzowany.pl - Przemysł Zrobotyzowany

Portal poświęcony robotyzacji, automatyzacji oraz cyfryzacji przemysłu.

Zrobotyzowany.pl to innowacyjny portal poświęcony zagadnieniom robotyzacji, automatyzacji i cyfryzacji przemysłu. Dedykowany jest specjalistom z branży automatyki przemysłowej i robotyki poszukującym informacji o dostawcach, produktach oraz usługach. Serwis skupia wiedzę techniczną, informacje z branży, nowości produktowe oraz śledzi trendy i innowacje technologiczne. Portal umożliwia Twojej firmie dotarcie do szerokiego grona nowych klientów, www.zrobotyzowany.pl jest przeznaczony dla przedsiębiorców do kontaktów B2B. Rejestracja na portalu jest bezpłatna. Dołącz do grupy zadowolonych klientów!

Zobacz więcej

3don.pl - Przemysł w TRZECH wymiarach

Nowoczesny portal poświęcony technologiom 3D.

3don.pl - Przemysł w TRZECH wymiarach to nowoczesny portal poświęcony technologiom 3D takim jak Druk 3D, Oprogramowanie 3D i Pomiary 3D. Serwis dedykowany jest specjalistom z branży poszukującym informacji o dostawcach, produktach oraz usługach. Portal skupia wiedzę techniczną, informacje z branży, nowości produktowe, filmy poradnikowe i produktowe, relacje z targów oraz śledzi trendy i innowacje technologiczne. Portal umożliwia Twojej firmie dotarcie do szerokiego grona nowych klientów, www.3don.pl jest przeznaczony dla przedsiębiorców do kontaktów B2B. Rejestracja na portalu jest bezpłatna. Dołącz do grupy zadowolonych klientów!

Zobacz więcej

iAutomatyka.pl

iAutomatyka.pl to innowacyjny portal internetowy poświęcony branży automatyki i robotyki przemysłowej. W sieci wyróżnia się jako miejsce w którym agregowana jest merytoryczna wiedza z branży w postaci artykułów i filmów. iAutomatyka.pl to również strona, która swoich czytelników powiadamia na bieżąco o najważniejszych i najnowszych wydarzeniach branżowych, takich jak na przykład targi i szkolenia.

Zobacz więcej

Klub Automatyka

Klub Automatyka to wirtualne miejsce spotkań ludzi pracujących w szeroko rozumianej branży automatyki przemysłowej i robotyki. Łączy w sobie funkcjonalności znane z for dyskusyjnych i serwisów społecznościowych. Znajdziesz tutaj ogólnopolskie forum supportu, na którym zarówno doświadczeni inżynierowie jak i przedstawiciele firm produkujących automatykę pomogą Ci rozwiązać trapiący problem. Oprócz tego Klub udostępnia przestrzeń do dyskusji na różne branżowe tematy. Znajdziesz tutaj też najnowsze wpisy s blogów i stron poświęconych automatyce i informacje o nadchodzących wydarzeniach.

Zobacz więcej

"All About Pull Production: Designing, Implementing, and Maintaining Kanban, CONWIP, and other Pull Systems in Lean Production."

autorzy: Prof. Dr. Christoph Roser

All About Pull Production is a practical guide for anyone looking to implement pull systems. It focuses on practical application and values functionality over theory, albeit it explains the underlying relations. It is not a high-level philosophical discussion of lean, but a book to help you roll up your sleeves and get the job done. It is written for the practitioner. If you are working in production or logistics and want to implement pull, then this book is for you. It also serves as a useful reference for students and researchers of lean manufacturing. With a foreword by John Shook.

Zobacz więcej

"Gemba Kaizen. Zdroworozsądkowe podejście do strategii ciągłego rozwoju"

autor: Masaaki Imai

Wydanie II, 2018

Nowe analizy przypadków, nowe rozdziały i aktualne odwołania

Niniejsze, drugie wydanie niezwykłej książki "Gemba Kaizen" to długo oczekiwana, kompleksowo zaktualizowana wersja precyzyjnego opracowania, które omawia zasady japońskiej filozofii biznesu – filozofii ciągłego doskonalenia i innowacji w zakresie procesów, czyli kaizen, w obszarze o zasadniczym znaczeniu z punktu widzenia wyników firmy. Chodzi o obszar, w którym podejmowane są kluczowe działania, czyli o gemba. Umożliwia to sprawne wdrażanie efektywnych kosztowo udoskonaleń w najważniejszych procesach biznesowych. Przytoczone przykłady pokazują, w jaki sposób można obniżać koszty, poprawiać jakość i podnosić poziom zadowolenia klienta.

To kompleksowe opracowanie szczegółowo omawia kluczowe zagadnienia gemba kaizen, takie jak:
• jakość, koszt i dostawa w obrębie gemba,
• pięć kroków organizacji miejsca pracy,
• rozpoznawanie i eliminacja muda, czyli działań niegenerujących wartości dodanej,
• zarządzanie wizualne,
• rola kierowników w środowisku pracy zorganizowanym zgodnie z zasadą lean,
• rola i zakres odpowiedzialności menedżerów gemba, jeżeli chodzi o utrzymywanie wysokich wyników,
• zarządzanie JIT i TFM,
• rola dyrektora generalnego w przewodzeniu kulturze kaizen.

Masaaki Imai jest japońskim teoretykiem organizacyjnym i konsultantem ds. zarządzania, znanym z pracy nad zarządzaniem jakością, szczególnie w tematyce kaizen.

"Projektowanie przyszłości. Jak Toyota, Ford i inni wprowadzają innowacje przez Lean Product Development"

autorzy: Jeffrey K. Liker, James M. Morgan

Ważne lekcje, które każdy lider może wykorzystać, by wprowadzić innowacje w swojej firmie.

Najlepsze firmy na świecie wiedzą, że obecnie jedynym prawdziwym źródłem przewagi konkurencyjnej jest posiadanie najlepszych produktów i usług. Organizacje te rozumieją, że działania podejmowane na etapie rozwoju produktów będą miały wpływ na firmę przez wiele kolejnych lat.

Na kartach tej książki ekspert z zakresu szczupłego rozwoju produktu, James Morgan, wraz z cieszącym się światowym uznaniem guru Lean, Jeffreyem K. Likerem, krok po kroku przedstawiają proponowany przez siebie model szczupłego rozwoju produktów i usług. Autorzy uczą, jak zaprojektować dynamiczny, skoncentrowany na człowieku i ciągle doskonalący się system, który pozwoli dokonać transformacji całej organizacji poprzez oferowanie najwyższej jakości produktów i usług, które znajdą uznanie w oczach klientów.

Morgan i Liker wyjaśniają też tajemnicę trwałego sukcesu Toyoty opartego na stabilnym i opanowanym do perfekcji procesie rozwoju produktów i procesów, oraz pozwalają zrozumieć, w jaki sposób firmie Ford pod kierownictwem Alana Mulally’ego udało się przeprowadzić największą w ostatnich latach transformację.

Dzięki lekturze tej książki dowiesz się, jak:

• określić rzeczywiste potrzeby klienta i zapewnić mu to, co dla niego najcenniejsze,
• utworzyć przepływ i zapewnić transparentność procesu rozwoju produktu,
• budować skuteczne i efektywne zespoły,
• rozwijać głównych architektów procesu, dysponujących pełną odpowiedzialnością za produkt i przedsiębiorstwo,
• akumulować wiedzę, która będzie siłą napędową dla ciągłego doskonalenia,
• rozwijać nową wartość produktów i usług.

Uczyń swoją organizację liderem w swojej branży, zapewniając jej nową przyszłość dzięki wprowadzeniu szczupłego rozwoju produktów.

Zobacz więcej

"Lean. Droga do minimalizmu"

autor: Tomasz Król

- Widziałaś klucze do auta? – spytał mąż.
- Którego? – odparła sarkastycznie żona.

Takich historii jest mnóstwo. Zarastamy rzeczami jak niepielęgnowany ogródek chwastami. Chlubimy się posiadaniem. Angażujemy się w mnóstwo zadań, zajęć, działań. Więcej, więcej, by nigdy nie zabrakło. A w czasie choroby, wojny, śmierci przychodzi otrzeźwienie. Czy naprawdę musisz mieć tyle? Czy naprawdę musisz się na to zadłużać? Czy naprawdę trzeba biec? Czy Twoje dzieci mają znać Cię tylko ze zdjęć?

Nie. Jest ratunek – życie minimalne, choć minimalizm to jedynie hasło. Chodzi o to, by zwolnić. Zatrzymać ten pęd. Sterty gratów zmienić w bukiety uczuć. Powstrzymać cieknącą ślinkę na widok kolejnego płaszcza sąsiadki. Tyle że… nawet najlepszy lekarz nie weźmie tabletki za Ciebie. Musisz chcieć. Na szczęście są gotowe przykłady. Autor wspomina je w książce przy okazji opisywania własnej drogi. Twierdzi, że daleko mu jeszcze do mistrzów, ale to jego minimalizm. Warto się zainspirować, zmienić to, czego się nie lubi. Zostawić w życiu to, co ważne.

Zobacz więcej

Liderzy Produkcji Made In Poland – poznaj ich historię.

Portal dedykowany polskim przedsiębiorstwom przemysłowym, które znalazły się w ścisłej czołówce firm produkcyjnych z wieloletnią historią i ambitnymi planami na przyszłość. To miejsce gdzie dowiesz się jaką drogę trzeba przebyć by być numerem jeden i gdzie tkwi tajemnica sukcesu. Przedstawiciele przedsiębiorstw będących Liderami Produkcji odpowiadają na pytania, które zadawali sobie w trakcie drogi na szczyt wielokrotnie. Czy postawić na innowacyjność? Zainwestować w nowoczesne technologie? Skupić się na rodzimym rynku czy szukać swojej niszy za granicą? Miejsce, w którym zobaczysz jaki potencjał drzemie w rodzinnych firmach i jednocześnie jak niewiele trzeba, aby go odkryć. Wywiady, artykuły eksperckie, materiały video, czynniki sukcesu. Kompendium wiedzy polskiej produkcji!

Zobacz więcej