Zarządzanie

Roberto Villaquiran nowym prezesem grupy CANPACK

17 maja 2019
Zadaniem nowego prezesa będzie rozwój Grupy CANPACK w skali globalnej oraz wzmacnianie międzynarodowej pozycji firmy.

Grupa CANPACK, globalny producent opakowań, poinformowała o powołaniu Roberto Villaquirana na stanowisko prezesa Grupy CANPACK oraz prezesa zarządu Can-Pack S. A. z dniem 1 czerwca 2019 roku. Roberto Villaquiran wnosi do firmy wieloletnie doświadczenie w kierowaniu międzynarodowymi korporacjami z sektora produkcji opakowań. Jego doświadczenie pozwoli Grupie CANPACK przyspieszyć proces przekształcenia się w globalną firmę, która sukcesywnie zwiększa skalę swojej działalności na nowych rynkach, obsługując klientów na całym świecie.

„Jestem głęboko przekonany, że imponujący dorobek nowego prezesa w zarządzaniu międzynarodowymi, wielokulturowymi firmami z sektora opakowań, w połączeniu z jego wyjątkową biznesową intuicją, skutecznie przyspieszą proces przekształcenia Grupy CANPACK w globalną firmę” – zaznaczył Peter Giorgi, Prezes Giorgi Global Holdings, właściciela Grupy CANPACK. „Jego zadaniem będzie rozwój firmy w skali globalnej poprzez wyznaczenie kierunku dalszego wzmacniania międzynarodowej pozycji Grupy CANPACK, przy jednoczesnym tworzeniu nowych możliwości rozwoju zawodowego dla niemal 8 tys. pracowników” – dodał.

Przed objęciem stanowiska w Grupie CANPACK, Roberto Villaquiran pełnił funkcję prezesa zarządu Logoplaste, globalnego producenta opakowań z siedzibąw Portugalii, którego większościowym udziałowcem jest Carlyle Group. Ponadto, był prezesem zarządu Smurfit Kappa Group z siedzibą w Dublinie, wiodącego dostawcy opakowań papierowych w ponad 30 krajach, notowanego w pierwszej setce największych spółek na londyńskiej giełdzie. Roberto Villaquiran, komentując powołanie na stanowisko prezesa zarządu Grupy, powiedział:

„CANPACK jest znaczącą firmą działającą na wielu rynkach, z utalentowanymi ludźmi, oferującą ciekawą ścieżkę kariery. Dlatego, dziękując za okazane mi zaufanie, chciałbym wyrazić swoje przekonanie, że razem będziemy budować przyszłość, czerpiąc z dotychczasowych wartości i doświadczeń, tak aby nadal jak najlepiej służyć naszym klientom i angażować w ten proces wszystkich pracowników na całym świecie”.

Więcej informacji: www.canpack.com