Zarządzanie

Sulzer otwiera nowy zakład

11 września 2018

26 września w Nowej Wsi Wrocławskiej odbędzie się uroczyste otwarcie nowego zakładu produkcyjnego firmy Sulzer Mixpac Poland. Zakład zapewni 100 nowych miejsc pracy.

Zakład w Polsce, będący częścią szwajcarskiej grupy Sulzer, to 6300 m2 powierzchni, na której produkowane będą wkłady oraz miksery dystrybuowane do klientów na całym świecie. Wrocław został wybrany jako właściwe miejsce dla nowego zakładu ze względu na dostęp do kadry o wymaganych kompetencjach oraz doskonale rozwiniętą infrastrukturę. Sulzer Mixpac AG to wiodący na świecie producent i dostawca produktów oraz usług w zakresie technologii nakładania i mieszania cieczy.

Siłą grupy Sulzer są systemy kontroli przepływu oraz aplikacyjne. Specjalizuje się w rozwiązaniach pompujących, serwisach urządzeń wirujących, a także technologiach separacji, mieszania i aplikacji. Klienci korzystają z sieci ponad 180 punktów produkcyjnych i serwisowych na całym świecie. Firma Sulzer ma swoją siedzibę w Winterthur w Szwajcarii od 1834 roku. W 2016 roku osiągnęła sprzedaż na poziomie około 2,9 miliarda CHF z zatrudnieniem sięgającym 14 000 pracowników.

www.sulzer.com