Production Manager Poleca

Production Manager Meetings

TERMIN WKRÓTCE, Poznań, Hotel Novotel
TERMIN WKRÓTCE, Warszawa, Novotel Warszawa Airport

Zobacz więcej

Maintenance Manager Meeting

8 grudnia 2020 r., Grzymysławice k. Wrześni, Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii

Maintenance Manager Meeting pt. „Utrzymanie Ruchu 4.0.”

Program wydarzenia pozwoli uczestnikom nie tylko na podniesienie wydajności procesów produkcyjnych czy zmniejszenie liczby awarii i nieplanowanych przestojów, ale wyjście poza archaiczne postrzeganie działu UR i zaangażowanie go w tworzenie wysoko jakościowych produktów i wzrost konkurencyjności firmy. Konferencja będzie skierowana do dyrektorów, kierowników i specjalistów ds. utrzymania ruchu.

Zobacz więcej

Logistcs Manager Meetings

Digital Supply Chain, online, 22 października 2020 r.

Zobacz więcej

Transport Manager Meetings

TERMIN WKRÓTCE, Wrocław
TERMIN WKRÓTCE, Gdańsk

Zobacz więcej

Made in Wrocław 2020

20-22 października 2020, online

Made in Wrocław to prawdziwe święto innowacji, które odbędzie się w dniach 20-22 października 2020 r. Każdy będzie mógł bezpłatnie uczestniczyć w wirtualnych targach oraz konferencji biznesowej.
3-dniowa konferencja Made in Wrocław 2020 poświęcona będzie wyzwaniom, przed którymi stoi dziś biznes. Zaproszeni goście, wśród których znajdują się cenieni liderzy biznesu i naukowcy, będą dyskutować o tym, czy pandemia koronawirusa może być postrzegana jako szansa, a nie tylko zagrożenie dla gospodarki, potencjale przemysłu 4.0 oraz o tym, czy ekologia i biznes mogą tworzyć synergiczne połączenie. Każdy dzień konferencji zakończy moderowany networking.
W ramach bezpłatnych targów Made in Wrocław, które odbędą się 22 października, nie wychodząc z domu czy biura, będzie można poznać przedsiębiorstwa, które napędzają rozwój innowacji. Bezpośrednie połączenia ze stoiskami targowymi firm i instytucji obecnych na Made in Wrocław, moderowany networking online oraz wirtualne spotkania 1:1 umożliwią z ich przedstawicielami

Bezpłatnej rejestracji na wydarzenie można dokonać na www.made-in-wroclaw.pl
Wydarzenie organizowane jest przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i Miasto Wrocław.

Zobacz więcej

ITM INDUSTRY EUROPE

3-6 listopada 2020 r., Poznań, MTP

„Przemysł Ery Cyfrowej” – to hasło przewodnie kolejnej edycji targów ITM INDUSTRY EUROPE, która odbędzie się w Poznaniu w dniach 3-6 listopada 2020 r. ITM INDUSTRY EUROPE to wiodące w kraju targi kompleksowo prezentujące ofertę polskiego i światowego przemysłu, którego produkty i usługi zgodne są z ideą Przemysłu 4.0. To kluczowe miejsce spotkań i wymiany technologicznych doświadczeń liderów sektora innowacji. Światowej klasy wystawcy, profesjonaliści z zakresu automatyzacji produkcji, metalurgii i obróbki metali, nowoczesne maszyny i technologie, bogaty program wydarzeń towarzyszących i niepowtarzalna atmosfera – to wszystko sprawia, że czerwcowe targi są obowiązkowym punktem w kalendarzu dla firm poszukujących innowacji i zoptymalizowanych rozwiązań na miarę czwartej rewolucji przemysłowej.

Zobacz więcej

XXVI Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów

16-18 marca 2021, Warszawa, EXPO XXI

Zarząd Międzynarodowych Targów Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON poinformował, że w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną i rozprzestrzenianiem się koronawirusa, a także aktualnymi zaleceniami Państwowej Inspekcji Sanitarnej, podjął decyzję o przeniesieniu targów AUTOMATICON na inny termin.

Krótsza, trzydniowa formuła XXVI Międzynarodowych Targów Automatyki i Pomiarów będzie wg organizatorów bardziej dynamiczna, co pozwoli zoptymalizować czas spędzany na targach, bez uszczerbku dla walorów merytorycznych. Bogaty program seminariów dostępny podczas targów pozwoli odwiedzającym na pogłębienie wiedzy m.in. z obszaru automatyki i robotyki.

Zobacz więcej

Technovation Forum 2020

17-18 marca 2021 r., Poznań, Collegium Da Vinci

Znane są już szczegóły kolejnej edycji Technovation Forum, konferencji dla dyrektorów technicznych działów R&D i produkcji, zainteresowanych innowacjami. Wydarzenie odbędzie się w dniach 17 i 18 marca 2021 roku w Poznaniu i okolicach. Pierwszego dnia przeprowadzony zostanie szereg prelekcji i sześć paneli dyskusyjnych, które odbędą się w Collegium Da Vinci, przy ul. Gen. T. Kutrzeby 10 w Poznaniu. Drugiego dnia uczestnicy będą w centrum rozwoju produktu IKEA i zwiedzą największą na świecie fabrykę mebli - IKEA Industry w Zbąszynku.

W trakcie spotkania wykłady poprowadzą doświadczeni menedżerowie i specjaliści, na co dzień zajmujący się wdrażaniem innowacji oraz badaniami i rozwojem. Wśród nich prelekcje przeprowadzą przedstawiciele firm IKEA, Hitachi, PESA, Rafako, HIAB Cargotec, ADVA Optical Networking, Searis.pl, Wills Bros Civil Engineering, VTS Group i Eaton Truck Components. Organizatorem konferencji jest Grupa ODITK, która od lat prowadzi szkolenia z szerokiego zakresu.

Zobacz więcej

Automotive Production Support
Automotive Maintenance Support

23 kwietnia 2021 r., Wrocław, WCK Hala Ludowa

Automatyzacja, z wielu powodów stała się nieuniknionym kierunkiem rozwoju oraz budowania konkurencyjności rynkowej przedsiębiorstw produkcyjnych. Sama prezentacja technologii jest jednak niewystarczająca. Ważne jest zapewnienie wsparcia w zakresie jej wdrożenia. To główny cel corocznego spotkania specjalistów sektora motoryzacyjnego - Automotive Production Support.

Organizatorzy wspólnie z uczestnikami spotkania zastanowią się: Jak dokonać właściwej analizy zasobów przedsiębiorstwa? Jaką technologię wybrać i właściwie wykorzystać? W jaki sposób wpłynie ona na potencjał firmy w relacji z dotychczasowymi i potencjalnymi klientami?

Tegoroczna edycja Automotive Production Support rozszerzona zostanie o specjalny, symultaniczny nurt tematyczny poświęcony w całości utrzymaniu ruchu, oprzyrządowaniu produkcyjnemu oraz procesom obróbki plastycznej metalu w branży motoryzacyjnej - Automotive Maintenance Support.

Zobacz więcej

Staleo.pl

Staleo.pl to innowacyjny portal przemysłowy. Jesteśmy źródłem codziennych wiadomości z branży. Informacje przedstawiamy w obszerny i rzetelny sposób. To miejsce gdzie znajduje się branżowy katalog firm, ogłoszenia maszyn, produktów, stali i metali, pracy dla fachowców oraz kooperacji, aktualności, artykuły technologiczne, a także informacje o zbliżających się imprezach oraz mediach branżowych.

Zobacz więcej

Zrobotyzowany.pl – przemysł zrobotyzowany

Portal poświęcony robotyzacji i automatyzacji przemysłu. Dedykowany jest specjalistom z branży automatyki przemysłowej i robotyki poszukującym informacji o dostawcach, produktach oraz usługach. Serwis skupia wiedzę techniczną, informacje z branży, nowości produktowe oraz śledzi trendy i innowacje technologiczne.

Zobacz więcej

iAutomatyka.pl

iAutomatyka.pl to innowacyjny portal internetowy poświęcony branży automatyki i robotyki przemysłowej. W sieci wyróżnia się jako miejsce w którym agregowana jest merytoryczna wiedza z branży w postaci artykułów i filmów. iAutomatyka.pl to również strona, która swoich czytelników powiadamia na bieżąco o najważniejszych i najnowszych wydarzeniach branżowych, takich jak na przykład targi i szkolenia.

Zobacz więcej

Klub Automatyka

Klub Automatyka to wirtualne miejsce spotkań ludzi pracujących w szeroko rozumianej branży automatyki przemysłowej i robotyki. Łączy w sobie funkcjonalności znane z for dyskusyjnych i serwisów społecznościowych. Znajdziesz tutaj ogólnopolskie forum supportu, na którym zarówno doświadczeni inżynierowie jak i przedstawiciele firm produkujących automatykę pomogą Ci rozwiązać trapiący problem. Oprócz tego Klub udostępnia przestrzeń do dyskusji na różne branżowe tematy. Znajdziesz tutaj też najnowsze wpisy s blogów i stron poświęconych automatyce i informacje o nadchodzących wydarzeniach.

Zobacz więcej

EMT TOUR: Największy w Polsce cykl bezpłatnych warsztatów technicznych

luty – listopad 2020

Centrum Szkoleń Inżynierskich EMT-Systems zaprasza na bezpłatne warsztaty techniczne EMT TOUR, organizowane od 2012 roku w ramach kampanii społecznej „Dzielimy się wiedzą”. Wydarzenie ma na celu szerzenie dobrych praktyk produkcji i utrzymania ruchu. Jest okazją do nawiązania kontaktów zawodowych, wymiany poglądów i doświadczeń, zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami sprzętowymi oraz pozyskania aktualnej wiedzy z branży. Warsztaty odbywają się regularnie w siedzibie EMT-Systems w Gliwicach i każdorazowo zrzeszają blisko 70 osób. Do tej pory w warsztatach wzięło udział ponad 4000 osób!

Aktualne warsztaty obejmują zakres sieci PROFINET i PROFIBUS DP, TIA Portal, napędów pneumatycznych, szaf sterowniczych w automatyce przemysłowej, elektrycznych układów napędowych oraz wtryskiwania tworzyw sztucznych.

Zobacz więcej

"Lean sensei"

autorzy: Michael Ballé, Pascale Coignet, Nicolas Chartier, Eivind Reke, Sandrine Olivencia, Daryl Powell

Mało jest w Lean kwestii tak enigmatycznych i trudnych do uchwycenia jak osoba senseia i jej funkcja. Wszyscy wiemy, że formalną wiedzę przekazuje nauczyciel, właściwej praktyki uczy coach, konsultant przeprowadza analizę i opracowuje zalecenia do wdrożenia. Sensei zaś odgrywa kluczową rolę w całej filozofii Lean – to on ma nauczyć menedżerów nieschematycznego sposobu myślenia, dzięki któremu wprowadzą usprawnienia, najpierw w swojej pracy, później w pracy swoich podwładnych, a w konsekwencji w pracy całych działów i całej firmy.

W przeciwieństwie do konsultanta czy specjalisty Lean, sensei nie zna odpowiedzi na wszystkie pytania. Wie jednak, że człowiek myśli w dwóch trybach – z jednej strony koncentruje się na uzyskaniu rezultatów, z drugiej pragnie odkrywać. Dzięki swojej wiedzy teoretycznej, umiejętnościom praktycznym i dobrej ocenie sytuacji sensei przyczynia się do równowagi między tymi dwoma trybami myślenia. Potrafi nauczyć najwyższe kierownictwo lepiej rozumieć swoich klientów, wyroby lub usługi i procesy ich tworzenia, a w efekcie zwiększać swoją konkurencyjność.

Kim byli pierwsi senseie, jakie umiejętności są potrzebne, by dołączyć do tego grona i dlaczego ta funkcja jest w firmie tak ważna? Odpowiedzi na te i inne pytania czytelnicy znajdą w książce „Lean sensei”.

Zobacz więcej

„Naucz się widzieć”

autorzy: John Shook, Mike Rother

Książka „Naucz się widzieć” to pozycja o fundamentalnym znaczeniu dla wszystkiego, co kryje się za określeniem Lean Manufacturing. Od czasu jej pierwszego wydania tysiące przedsiębiorstw z różnych branż na świecie stosują opisaną w książce metodę mapowania strumienia wartości, przekonując się o jej niezwykłej skuteczności w „uczeniu się widzenia na nowo” tego, do czego wszyscy przywykliśmy w naszych przedsiębiorstwach.

Książka umożliwia zrozumienie istoty tworzenia map strumienia wartości, projektowania wizji stanu przyszłego, planowania działań wdrożeniowych zorientowanych na przepływ materiałów i informacji itp. Mapowanie strumienia wartości jest metodą wspomagającą analizę systemu produkcyjnego w perspektywie procesu widzianego oczami klienta, z uwzględnieniem wszystkich czynności składających się na tworzony produkt i/lub wykonywaną usługę. Umożliwia zaprojektowanie pożądanego kształtu systemu produkcyjnego w oparciu o metody i techniki Lean Manufacturing. Pozwala skoncentrować wysiłek wdrożeniowy na najbardziej istotnych aspektach działań operacyjnych. Jest lekturą obowiązkową dla wszystkich, którzy rozpoczynają lub kontynuują swoją przygodę z koncepcją Lean Management.

Zobacz więcej

"Gemba Kaizen. Zdroworozsądkowe podejście do strategii ciągłego rozwoju"

autor: Masaaki Imai

Wydanie II, 2018

Nowe analizy przypadków, nowe rozdziały i aktualne odwołania

Niniejsze, drugie wydanie niezwykłej książki "Gemba Kaizen" to długo oczekiwana, kompleksowo zaktualizowana wersja precyzyjnego opracowania, które omawia zasady japońskiej filozofii biznesu – filozofii ciągłego doskonalenia i innowacji w zakresie procesów, czyli kaizen, w obszarze o zasadniczym znaczeniu z punktu widzenia wyników firmy. Chodzi o obszar, w którym podejmowane są kluczowe działania, czyli o gemba. Umożliwia to sprawne wdrażanie efektywnych kosztowo udoskonaleń w najważniejszych procesach biznesowych. Przytoczone przykłady pokazują, w jaki sposób można obniżać koszty, poprawiać jakość i podnosić poziom zadowolenia klienta.

To kompleksowe opracowanie szczegółowo omawia kluczowe zagadnienia gemba kaizen, takie jak:
• jakość, koszt i dostawa w obrębie gemba,
• pięć kroków organizacji miejsca pracy,
• rozpoznawanie i eliminacja muda, czyli działań niegenerujących wartości dodanej,
• zarządzanie wizualne,
• rola kierowników w środowisku pracy zorganizowanym zgodnie z zasadą lean,
• rola i zakres odpowiedzialności menedżerów gemba, jeżeli chodzi o utrzymywanie wysokich wyników,
• zarządzanie JIT i TFM,
• rola dyrektora generalnego w przewodzeniu kulturze kaizen.

Masaaki Imai jest japońskim teoretykiem organizacyjnym i konsultantem ds. zarządzania, znanym z pracy nad zarządzaniem jakością, szczególnie w tematyce kaizen.

"Projektowanie przyszłości. Jak Toyota, Ford i inni wprowadzają innowacje przez Lean Product Development"

autorzy: Jeffrey K. Liker, James M. Morgan

Ważne lekcje, które każdy lider może wykorzystać, by wprowadzić innowacje w swojej firmie.

Najlepsze firmy na świecie wiedzą, że obecnie jedynym prawdziwym źródłem przewagi konkurencyjnej jest posiadanie najlepszych produktów i usług. Organizacje te rozumieją, że działania podejmowane na etapie rozwoju produktów będą miały wpływ na firmę przez wiele kolejnych lat.

Na kartach tej książki ekspert z zakresu szczupłego rozwoju produktu, James Morgan, wraz z cieszącym się światowym uznaniem guru Lean, Jeffreyem K. Likerem, krok po kroku przedstawiają proponowany przez siebie model szczupłego rozwoju produktów i usług. Autorzy uczą, jak zaprojektować dynamiczny, skoncentrowany na człowieku i ciągle doskonalący się system, który pozwoli dokonać transformacji całej organizacji poprzez oferowanie najwyższej jakości produktów i usług, które znajdą uznanie w oczach klientów.

Morgan i Liker wyjaśniają też tajemnicę trwałego sukcesu Toyoty opartego na stabilnym i opanowanym do perfekcji procesie rozwoju produktów i procesów, oraz pozwalają zrozumieć, w jaki sposób firmie Ford pod kierownictwem Alana Mulally’ego udało się przeprowadzić największą w ostatnich latach transformację.

Dzięki lekturze tej książki dowiesz się, jak:

• określić rzeczywiste potrzeby klienta i zapewnić mu to, co dla niego najcenniejsze,
• utworzyć przepływ i zapewnić transparentność procesu rozwoju produktu,
• budować skuteczne i efektywne zespoły,
• rozwijać głównych architektów procesu, dysponujących pełną odpowiedzialnością za produkt i przedsiębiorstwo,
• akumulować wiedzę, która będzie siłą napędową dla ciągłego doskonalenia,
• rozwijać nową wartość produktów i usług.

Uczyń swoją organizację liderem w swojej branży, zapewniając jej nową przyszłość dzięki wprowadzeniu szczupłego rozwoju produktów.

Zobacz więcej

"Lean. Droga do minimalizmu"

autor: Tomasz Król

- Widziałaś klucze do auta? – spytał mąż.
- Którego? – odparła sarkastycznie żona.

Takich historii jest mnóstwo. Zarastamy rzeczami jak niepielęgnowany ogródek chwastami. Chlubimy się posiadaniem. Angażujemy się w mnóstwo zadań, zajęć, działań. Więcej, więcej, by nigdy nie zabrakło. A w czasie choroby, wojny, śmierci przychodzi otrzeźwienie. Czy naprawdę musisz mieć tyle? Czy naprawdę musisz się na to zadłużać? Czy naprawdę trzeba biec? Czy Twoje dzieci mają znać Cię tylko ze zdjęć?

Nie. Jest ratunek – życie minimalne, choć minimalizm to jedynie hasło. Chodzi o to, by zwolnić. Zatrzymać ten pęd. Sterty gratów zmienić w bukiety uczuć. Powstrzymać cieknącą ślinkę na widok kolejnego płaszcza sąsiadki. Tyle że… nawet najlepszy lekarz nie weźmie tabletki za Ciebie. Musisz chcieć. Na szczęście są gotowe przykłady. Autor wspomina je w książce przy okazji opisywania własnej drogi. Twierdzi, że daleko mu jeszcze do mistrzów, ale to jego minimalizm. Warto się zainspirować, zmienić to, czego się nie lubi. Zostawić w życiu to, co ważne.

Zobacz więcej

MBA Lean Management

Zapraszamy do udziału w wyjątkowych studiach podyplomowych MBA Lean Management w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu. Celem studiów jest doskonalenie kompetencji zarządczych i przywódczych w obszarze lean/ kaizen/ ciągłego doskonalenia.
Potwierdzeniem rozwoju kompetencji jest uzyskanie świadectwa ukończenia studiów MBA wydany przez Wyższą Szkołę Handlową oraz trzech certyfikatów: LEAN LEADER, LEAN COACH i LEAN MANAGER wydanych przez LMCG oraz potwierdzonych przez Partnera zagranicznego Lean Service Institute. Założeniem uczestnictwa jest nie tylko rozwój kompetencji indywidualnych danego uczestnika studiów MBA, ale również przygotowanie przedstawicieli kadry menedżerskiej do zarządzania organizacją zgodnie z filozofią Lean. Doprowadzić ma to uzyskania przewagi konkurencyjnej danego przedsiębiorstwa poprzez rozwój kompetencji uczestników studiów MBA Lean Management.
Są to jedyne tego typu studia MBA w Polsce. Zajęcia podczas studiów prowadzone przez profesjonalistów, międzynarodowych praktyków z ogromnym doświadczeniem w swojej specjalizacji. Podczas dwóch semestrów w trybie niestacjonarnym realizujemy 240 godzin zajęć. 5 zjazdów organizowanych jest na terenie polskich i zagranicznych firm partnerskich. Spotkania prowadzone są w sposób warsztatowy, zajęcia praktyczne przeplatane są symulacjami, grami, ćwiczeniami i dyskusjami z ciekawymi prowadzącymi. W swojej ofercie posiadamy również studia podyplomowe MBA Zarządzanie Procesowe.
Szczegółowe informacje: office@lmcg.com.pl

Zobacz więcej

Toolbox Lean Management

III edycja Studiów Podyplomowych Toolbox Lean Management zorganizowana jest na bazie potrzeb firm produkcyjnych i usługowych w zakresie ciągłego doskonalenia/Lean/Kaizen. Ich celem jest przekazanie wiedzy i umiejętności w obszarze narzędzi i technik szczupłego zarządzania. Przygotowują do osiągniecia eksperckiego poziomu w dziedzinie budowania podejścia procesowego, lean, kaizen, ciągłego doskonalenia oraz jakości w organizacji. Stawiamy sobie wysokie zadanie wyposażyć studentów w zaawansowane narzędzia do pracy, która pozwalają na doskonalenie samego siebie, organizacji i wzrost efektywności pracy. Program jednorocznych studiów zakładający 184 godziny, w obszarze Lean Management, prowadzony w sposób warsztatowy z 4 wyjazdami studyjnymi do firm produkcyjnych - daje podstawę do zdobycia wiedzy i umiejętności. Zjazdy prowadzone są przez praktyków, konsultantów Lean Management Consulting Group, specjalistów mających doświadczenie we wdrażaniu narzędzi Lean Management. Uczestnicy uczą się na konkretnych przykładach jak działają narzędzia Lean Management i przygotowują projekt zaliczeniowy, dający podstawę do uzyskania certyfikatu Lean Coacha oraz świadectwa ukończenia studiów podyplomowych.

Zobacz więcej

Liderzy Produkcji Made In Poland – poznaj ich historię.

Portal dedykowany polskim przedsiębiorstwom przemysłowym, które znalazły się w ścisłej czołówce firm produkcyjnych z wieloletnią historią i ambitnymi planami na przyszłość. To miejsce gdzie dowiesz się jaką drogę trzeba przebyć by być numerem jeden i gdzie tkwi tajemnica sukcesu. Przedstawiciele przedsiębiorstw będących Liderami Produkcji odpowiadają na pytania, które zadawali sobie w trakcie drogi na szczyt wielokrotnie. Czy postawić na innowacyjność? Zainwestować w nowoczesne technologie? Skupić się na rodzimym rynku czy szukać swojej niszy za granicą? Miejsce, w którym zobaczysz jaki potencjał drzemie w rodzinnych firmach i jednocześnie jak niewiele trzeba, aby go odkryć. Wywiady, artykuły eksperckie, materiały video, czynniki sukcesu. Kompendium wiedzy polskiej produkcji!

Zobacz więcej