PRODUCTION MANAGER MEETING:
PRAKTYCZNE ASPEKTY ZARZĄDZANIA PRODUKCJĄ

ZAPISZ SIĘ

24 września, Katowice - Hotel Novotel

Do wydarzenia zostało:

0
Dni
0
Godzin
0
Minut
0
Sekund

BEZPŁATNA KONFERENCJA DLA MANAGEMENTU PRODUKCJI

24 września 2019, godzina 8:00 - 17:30, Hotel Novotel, Katowice
aleja Roździeńskiego 16, 40-202 Katowice

Przedstawimy najlepsze projekty z przeobrażenia fabryk w ostatnich dwóch latach – podejmiemy również tematykę wdrożonych metodologii doskonalących (Lean, Kaizen, Six Sigma, Teoria Ograniczeń), perturbacje podczas samych wdrożeń i ich finalny wynik, oraz inwestycji w konkretne rozwiązania technologiczne z dziedziny automatyki, IT, itd.

DEBATA
"PRAKTYCZNE ASPEKTY ZARZĄDZANIA PRODUKCJĄ"

Mateusz Amroziński

Senior Technical Specialist
FANUC Polska

Czytaj więcej
Andrzej Wąs

Principal Business Architect
IFS Poland

Czytaj więcej

Prelegenci

Cezary Tadej

lider inicjatywy strategicznej Przemysłu 4.0.
Volkswagen Poznań

Czytaj więcej
Prof. Kenichiro Oku

światowy ekspert w sprawie kultur zarządczych

Czytaj więcej
dr Maciej Kanert

trener filozofii kaizen, wykładowca, tłumacz
PRO Tłumaczenia

Czytaj więcej
Marcin Brydak

specjalista ds. systemów zrobotyzowanych
ASTOR

Czytaj więcej
Mariusz Drewnowski

partner
DPC Polska

Czytaj więcej
Krzysztof Skowronek

Presales Consultant
proALPHA

Czytaj więcej
Andrzej Wąs

Principal Business Architect
IFS Poland

Czytaj więcej
Jarosław Jakubowski

dyrektor Działu Przemysłowego
SmarTPlus - autoryzowany dystrybutor olejów i smarów Mobil

Czytaj więcej
Jarosław Okoń

trener
EY Academy of Business

Czytaj więcej
Paweł Seliga

Senior Sales Executive
Exact

Czytaj więcej
Radosław Majer

Sales Executive Director
CFI Systemy Informatyczne

Czytaj więcej
Dawid Paruzel

dyrektor ds. realizacji usług ERP
DPS Systems Sp. z o.o.

Czytaj więcej
Daniel Przybyła

kierownik sprzedaży outsourcingu
Adecco Poland

Czytaj więcej
Mariusz Sobczak

ekspert outsourcingu usług przemysłowych
Adecco Poland

Czytaj więcej

Korzyści z udziału

Ogromna dawka wiedzy

Wystąpienia kilkunastu najlepszych w swoim fachu praktyków, wskazujących innowacyjne drogi do optymalizacji działania przedsiębiorstw

Networking

Udział w naszych konferencjach pozwala nawiązać cenne kontakty biznesowe, które mogą zaowocować ciekawą, długotrwałą współpracą

Materiały konferencyjne

Darmowy egzemplarz czasopisma "Production Manager" ze specjalną zniżką na roczną prenumeratę, materiały od naszych partnerów oraz prezentacje multimedialne

Atrakcyjne nagrody

Pod koniec każdej konferencji, rozlosowywane zostają atrakcyjne nagrody od organizatorów oraz partnerów wydarzenia

"Production Manager Meeting" w liczbach

0

Uczestników

0

Uczestniczących w wydarzeniu firm

0

Godzin

0

Przerwy idealne na networking!

Program konferencji

8:00 - 8:45

REJESTRACJA UCZESTNIKÓW

8:45 - 8:50

OTWARCIE KONFERENCJI + NETWORKING

Przemysław Ozga, redaktor naczelny, "Production Manager"

8:50 - 9:30

Praktyczne aspekty szkolenia pracowników w realiach firm produkcyjnych

Prof. Kenichiro Oku, światowy ekspert w sprawie kultur zarządczych

9:30 - 9:50

W którą stronę zmierza ERP, czyli jak uczynić słonia lekkim jak piórko

Dawid Paruzel, Dyrektor ds. realizacji usług ERP, DPS Systems Sp. z o.o.

Bez wskazywania konkretnych nazw systemów, pokażemy zasadnicze różnice w konstrukcji technologicznej pomiędzy różnymi systemami ERP. Wśród najważniejszych obszarów zróżnicowania należy wymienić:
• model dostarczania systemu
• wielowarstwowość
• koszty licencji.
Podczas prezentacji wskażemy kierunki rozwoju systemów ERP, które są oczekiwane przez klientów. Odpowiemy także na najważniejsze pytanie spotkania – jakiego rodzaju systemu ERP oczekują klienci w poszczególnych segmentach rynkowych.

9:50 - 10:10

Jak usprawnić pracę Twojego planisty za pomocą autonomicznego systemu VENDO.ERP?

Radosław Majer, Sales Executive Director, CFI Systemy Informatyczne

Czy jesteście w stanie wyobrazić sobie, że Wasz planista może pracować 365 dni w roku, 7 dni w tygodniu i to przez 24 h/dobę? Do tego nie popełnia błędów i reaguje natychmiastowo niezależnie od pory dnia? To jest możliwe! Jest to możliwe, jeśli Twój planista wykorzysta w swojej pracy moduł Produkcji VENDO.ERP z autonomicznym planowaniem produkcji. Autonomiczne planowanie produkcji oparte o sztuczną inteligencję jest odpowiedzią na czwartą rewolucję przemysłową - wykorzystuje algorytmy sztucznej inteligencji (Artifical Intelligence - AI) w procesie sterowania produkcją. Jest to system uczący się, którego głównym celem jest praktyczne zastosowanie dokonań w dziedzinie sztucznej inteligencji do stworzenia w pełni autonomicznego systemu potrafiącego doskonalić się przy pomocy zgromadzonego doświadczenia (czyli danych) i nabywania na tej podstawie nowej wiedzy. Autonomiczne planowanie podejmuje na bieżąco decyzje w zakresie zarządzania pracą pracowników, maszyn, zasobów na hali produkcyjnej, pracuje cały czas 365/24/7 i jest zawsze do dyspozycji. Autonomiczne planowanie korzysta z danych dostępnych w systemie ERP, MES i przeszukuje według wag, według rozkładu setki, a nawet setki tysięcy różnych, najlepszych możliwych wariantów, przy jednoczesnym eliminowaniu tych najsłabszych. Reaguje w czasie rzeczywistym - każda zmiana na hali produkcyjnej, daje sygnał, do kolejnego poszukania i dobrania najbardziej optymalnego rozwiązania. I co najważniejsze daje wybór – autonomiczne planowanie zawsze pokazuje różne warianty planu i konkretny wynik poprawy naszego harmonogramu. W zależności od potrzeb może sam podejmować decyzje lub też wskazywać planiście najlepszy wariant możliwy w danym momencie. Serdecznie zapraszamy na naszą prelekcję, gdzie prezenter pokaże jak działa takie inteligentne planowanie wykorzystujące sztuczną inteligencję w systemie VENDO.ERP Produkcja.

10:10 - 10:50

Pracownik 4.0 – człowiek jako fundament transformacji przemysłowej firmy Volkswagen

Cezary Tadej, Lider inicjatywy strategicznej Przemysłu 4.0., Volkswagen Poznań

Podczas wystąpienia usłyszymy m.in. jak przeprowadzić, opartą na szacunku do człowieka oraz samoświadomości pracowniczej, transformację. Usłyszymy również o kompetencjach wymaganych od menedżera w dobie przemysłu 4.0 (technicznych, miękkich, analitycznych, komunikacyjnych, psychologicznych) oraz jak wprowadzać tę inicjatywę w organizacji liczącej 11 000 pracowników, bez obniżania jakości produktów oraz przy zaangażowaniu pracowników w proces zmian. Ponadto dowiemy się jak tworzyć eklektyczne zespoły, wykraczające poza archaiczne struktury i funkcje w organizacji, Pomyślimy wspólnie jak mierzyć nowe umiejętności wśród pracowników niezbędne w nowoczesnych procesach produkcyjnych, jak inicjować zmiany, szkolić, ale i zachęcać do budowania kompetencji w Inteligentnej Fabryce, tworząc „kulturę uczenia się”. Usłyszymy również, w jaki sposób struktury oraz procesy dostosowują się do nowych rozwiązań, wyzwań, a kiedy technologie dostosowują się do procesów i struktur – przykłady z VW.

10:50 - 11:10

DDMRP – MRP sterowane popytem przy wykorzystaniu IFS Applications

Andrzej Wąs, Senior Business Consultant, IFS Poland

Planowanie produkcji i zaopatrzenia w dzisiejszych czasach napotyka coraz to nowe wyzwania, takie jak skrócenie cyklu życia produktu, większa jego złożoność i indywidualizacja. Przy tym klienci oczekują krótszych czasów realizacji zleceń przy zwiększonych wymaganiach, a jednocześnie prognozy sprzedaży są często niedokładne. Do tego dochodzą ciągłe wyzwania związane z obniżaniem poziomu zapasów, jak i kierowaniem pracy do kooperantów. Tradycyjne metody planowania i sterowania realizacją, takie jak MRP czy lean, mogą już nie wystarczać. DDMRP (Demand Driven MRP) stanowi odpowiedź na te wyzwania, łącząc najlepsze ich cechy. Prezentacja przybliży tę metodę, pokazując korzyści biznesowe związane z jej zastosowaniem.

11:10 - 11:35

PRZERWA NA KAWĘ

11:35 - 12:10

DEBATA: Praktyczne Aspekty Zarządzanie Produkcją

Przemysław Ozga, redaktor naczelny, "Production Manager"
Mateusz Amroziński, Senior Technical Specialist, FANUC Polska
Paweł Orzeszko, Członek Zarządu, proALPHA Polska
Andrzej Wąs, Senior Business Consultant, IFS Poland

12:10 - 12:30

Wysokie koszty tanich zakupów. Analiza TCO dla środków smarnych

Jarosław Jakubowski, Dyrektor Działu Przemysłowego, SmarTPlus, autoryzowany dystrybutor olejów i smarów Mobil

12:30 - 12:50

Digitalizacja i robotyzacja zakładów przemysłowych

Marcin Brydak, Specjalista ds. systemów zrobotyzowanych, ASTOR

Podczas prelekcji przedstawione zostanie w jaki sposób firma ASTOR wspiera przedsiębiorstwa oraz inżynierów w drodze do Przemysłu 4.0. Poruszony zostanie temat archetypów fabryk przyszłości wraz z określeniem z jakimi wyzwaniami zmagają się przedsiębiorcy na polskim rynku. Na podstawie wzorcowej koncepcji współczesnego zakładu przemysłowego, zostanie opisany proces, w którym ludzie, produkty i maszyny zintegrowane są w współdziałającą ze sobą sieć. Tym sposobem podnoszona jest efektywność produkcji, co finalnie przekłada się na zysk przedsiębiorstwa. W oparciu o wdrożone rozwiązania, udowodnione zostanie, dlaczego warto automatyzować procesy produkcyjne zgodnie z koncepcją Przemysłu 4.0. W jaki sposób decyzja o robotyzacji pozwoliła na rozwój biznesu i działania prokonsumenckie, a co za tym idzie, zostawienie konkurencji daleko w tyle. Co więcej, przedstawione zostanie jak szybko może zwrócić się inwestycja w kompleksową digitalizację zakładu, która pozwoliła na usprawnienie pracy operatorów wraz z redukcją kosztów mediów energetycznych.

12:50 - 13:20

Struktura organizacyjna w firmach wysokoefektywnych

Mariusz Drewnowski, Partner, DPC Polska

Struktura organizacyjna może być przeszkodą lub wspierać efektywność biznesu. Jak ją kształtować, rozwijać, na co zwracać szczególną uwagę aby wspierała realizację strategii firmy? O tym wszystkim dowiesz się nie tylko na podstawie naszych doświadczeń ale i wyników przekrojowego badania struktur organizacyjnych w firmach różnych branż.

13:20 - 13:50

Inwestycja w robotyzację - pierwszy krok do zysków z produkcji

Mateusz Amroziński, Senior Technical Specialist, FANUC Polska

13:50 - 14:40

LUNCH

14:40 - 15:00

Outsourcing Labor Intensive, jako HR’owa usługa przyszłości – Case Study

Daniel Przybyła, kierownik sprzedaży outsourcingu, Adecco
Mariusz Sobczak, ekspert outsourcingu usług przemysłowych, Adecco

Na podstawie wybranych projektów Adecco Outsourcing, omówimy możliwości optymalizacji procesów produkcyjnych oraz logistycznych w ramach przedsiębiorstwa. Celem panelu jest przedstawienie Labor Intensive Outsourcing, jako narzędzia pozwalającego skutecznie usprawniać działania firmy, szczególnie w kontekście zmian legislacyjnych oraz trudnej sytuacji na rynku pracy.

15:00 - 15:20

Budowanie kultury Ciągłej poprawy w oparciu o wartości jakimi kieruje się organizacja - studium przypadków

Jarosław Okoń, trener, EY Academy of Business

Organizacja musi posiadać wartości, które będą charakteryzowały zachowania i postawy wszystkich pracowników w codziennie realizowanych działaniach i decyzjach operacyjnych. Kultura Ciągłej poprawy wpisuje się w system wartości każdej organizacji poprzez wpieranie ciągłości działania i sposobu współpracy wewnątrz organizacji, jak i na zewnątrz z klientami. Budowanie i rozwijanie kultury organizacji opartej na wartościach i Ciągłej poprawie decyduje o sukcesie organizacji. W trakcie wystąpienia aspekt systemu wartości organizacji i Ciągłej poprawy zostanie zaprezentowany na przykładach dwóch organizacji.

15:20 - 15:40

Jak fabryka XXI wieku może sprawnie reagować na nieplanowane sytuacje?

Krzysztof Skowronek, Presales Consultant, proALPHA

Zdarza się, że w wyniku nieprzewidzianych okoliczności, niezbędne jest wdrożenie korekty do procesu planowania produkcji. Przedstawimy na czym polega zarządzanie zmianą, jak wygląda symulacja zmiany zdolności produkcyjnych oraz jak skutecznie optymalizować procesy produkcyjne.

15:40 - 16:00

PRZERWA NA KAWĘ

16:00 - 16:20

Narzędzia IT w służbie ciągłego doskonalenia procesów

Paweł Seliga, Senior Sales Executive, Exact

Firmy stale poszukują możliwości zmniejszenia kosztów, poprawienia efektywności i zwiększenia marży. Jednym z elementów, który prowadzi do osiągnięcia tych celów jest ciągłe usprawnianie procesów. Usprawnienia takie to eliminowanie zbędnych działań, wyłączenie z procesów osób, które nie podejmują decyzji ani nie dodają wartości, automatyzacja, zwiększenie stopnia współpracy i podnoszenie świadomości pracowników jak proces ma przebiegać. Obecnie trudno sobie wyobrazić realizację tych działań bez odpowiednich narzędzi informatycznych. Podczas wykładu opowiemy co Exact może zaproponować w tym zakresie i jakie są doświadczenia naszych klientów z zastosowania tych rozwiązań.

16:20 - 16:30

Raport Grafton Recrutiment & Gi Group Manufacturing 2019, czyli wynagrodzenia w branży produkcyjnej

Marek Łabaj, Business Development Manager, Grafton Recruitment

• Jak kształtuje się siatka wynagrodzeń w przedsiębiorstwach produkcyjnych?
• Jakie są różnice między regionami?
• Gdzie zarabia się najlepiej?

16:30 - 17:00

Inteligentna produkcja w obliczu nowego cyklu życia oraz procesu wymierania gatunków produktów.

Dominik Themerson, Regional Business Development Manager HCI Sales CEE, Dell EMC

Podczas prelekcji dowiemy się m.in. dlaczego transformacja firm produkcyjnych jest warunkiem ich istnienia, jak ewoluują procesy w firmach produkcyjnych oraz jakie błędy są popełniane przy tradycyjnym podejściu do zarządzania. Usłyszymy o tym, jak technologie wspierają budowanie cyfrowych mostów i likwidację silosowości a dane pomagają wybierać najlepsze scenariusze procesowe (ich ekstrakcja wpływa na eliminację lub minimalizację niepożądanych zdarzeń). Nie zabraknie odpowiedzi w jaki sposób struktury oraz procesy w firmie (zespoły, piony, przepływ informacji) dostosowują się (lub powinny się dostosować) do nowych rozwiązań, wyzwań, a kiedy technologie dostosowują się do procesów i struktur. Pokażemy również jak zmienia się życie produktów (ich cykl) i jak to wpływa na procesy produkcyjne oraz sprzedażowe i czym jest serwicyzacja produktów.

17:00 - 17:30

Produkować z zyskiem - praktyczne wykorzystanie rachunkowości zarządczej w operacjach produkcyjnych

dr Maciej Kanert, trener filozofii kaizen, wykładowca, tłumacz

Stosowane współcześnie metody podnoszenia wydajności produkcji i udoskonalania operacji produkcyjnych, choć często przynoszą efekty, są niewystarczające. Globalizacja i niezwykle ostra konkurencja sprawiają, że myślenie w kategoriach QCD jest tylko połowicznym rozwiązaniem. Jeżeli podstawowym kryterium sukcesu przedsiębiorstwa produkcyjnego jest zysk - podobnie zresztą jak każdego innego - niezbędna jest zamiana C - kosztów - na P - profit i wprowadzenie aspektu rentowności do pracy wszystkich poziomów zarządzania firmą, również operatorów wykonujących zadania produkcyjne. W swoim wystąpieniu Kanert przedstawi tzw. „rachunkowość zarządczą poszczególnych działów”, metodę pozwalającą na zaangażowanie wszystkich członków organizacji w działania bezpośrednio przekładające się na wzrost zysku przedsiębiorstwa, która od lat święci triumfy w Japonii i doczekała się już pierwszych udanych wdrożeń w Polsce.

17:30 -

ZAMKNIĘCIE KONFERENCJI – WRĘCZENIE UPOMINKÓW

Partnerzy konferencji

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy merytoryczni

Partnerzy medialni

Minione konferencje z cyklu "Production Manager Meetings"

Zapisz się!

Informacje organizacyjne

Production Manager Meeting: Praktyczne Aspekty Zarządzania Produkcją

24 września, Hotel Novotel, Katowice
aleja Roździeńskiego 16, 40-202 Katowice

Kom.: +48 534 258 228
paulina.kapturska@production-manager.pl