PRODUCTION MANAGER MEETING:
PRAKTYCZNE ASPEKTY ZARZĄDZANIA PRODUKCJĄ

Już dziś zarezerwuj swój czas!

ZAPISZ SIĘ

24 września, Katowice - Hotel Novotel

Do wydarzenia zostało:

0
Dni
0
Godzin
0
Minut
0
Sekund

O konferencji

24 września 2019, Hotel Novotel, Katowice

Przedstawimy najlepsze projekty z przeobrażenia fabryk w ostatnich dwóch latach – podejmiemy również tematykę wdrożonych metodologii doskonalących (Lean, Kaizen, Six Sigma, Teoria Ograniczeń), perturbacje podczas samych wdrożeń i ich finalny wynik, oraz inwestycji w konkretne rozwiązania technologiczne z dziedziny automatyki, IT, itd.

DEBATA
"PRAKTYCZNE ASPEKTY ZARZĄDZANIA PRODUKCJĄ"

Mateusz Amroziński

New Technical Specialist
FANUC Polska

Czytaj więcej

Prelegenci

Prof. Kenichiro Oku

Światowy ekspert w sprawie kultur zarządczych

Czytaj więcej
dr Maciej Kanert

Trener filozofii kaizen, wykładowca, tłumacz
PRO Tłumaczenia

Czytaj więcej
Marcin Brydak

Specjalista ds. systemów zrobotyzowanych
ASTOR

Czytaj więcej
Mariusz Drewnowski

Partner
DPC Polska

Czytaj więcej
Krzysztof Skowronek

Presales Consultant
proALPHA

Czytaj więcej
Jarosław Okoń

trener
EY Academy of Business

Czytaj więcej

Korzyści z udziału

Ogromna dawka wiedzy

Wystąpienia kilkunastu najlepszych w swoim fachu praktyków, wskazujących innowacyjne drogi do optymalizacji działania przedsiębiorstw

Networking

Udział w naszych konferencjach pozwala nawiązać cenne kontakty biznesowe, które mogą zaowocować ciekawą, długotrwałą współpracą

Materiały konferencyjne

Darmowy egzemplarz czasopisma "Production Manager" ze specjalną zniżką na roczną prenumeratę, materiały od naszych partnerów oraz prezentacje multimedialne

Atrakcyjne nagrody

Pod koniec każdej konferencji, rozlosowywane zostają atrakcyjne nagrody od organizatorów oraz partnerów wydarzenia

"Production Manager Meeting" w liczbach

0

Uczestników

0

Uczestniczących w wydarzeniu firm

0

Godzin

0

Przerwy idealne na networking!

Program konferencji

Godzina prelekcji - już wkrótce

Pracownik 4.0 – człowiek jako fundament transformacji przemysłowej firmy Volkswagen

Cezary Tadej, Lider inicjatywy strategicznej Przemysłu 4.0., Volkswagen Poznań

Podczas wystąpienia usłyszymy m.in. jak przeprowadzić, opartą na szacunku do człowieka oraz samoświadomości pracowniczej, transformację. Usłyszymy również o kompetencjach wymaganych od menedżera w dobie przemysłu 4.0 (technicznych, miękkich, analitycznych, komunikacyjnych, psychologicznych) oraz jak wprowadzać tę inicjatywę w organizacji liczącej 11 000 pracowników, bez obniżania jakości produktów oraz przy zaangażowaniu pracowników w proces zmian. Ponadto dowiemy się jak tworzyć eklektyczne zespoły, wykraczające poza archaiczne struktury i funkcje w organizacji, Pomyślimy wspólnie jak mierzyć nowe umiejętności wśród pracowników niezbędne w nowoczesnych procesach produkcyjnych, jak inicjować zmiany, szkolić, ale i zachęcać do budowania kompetencji w Inteligentnej Fabryce, tworząc „kulturę uczenia się”. Usłyszymy również, w jaki sposób struktury oraz procesy dostosowują się do nowych rozwiązań, wyzwań, a kiedy technologie dostosowują się do procesów i struktur – przykłady z VW.

Godzina prelekcji - już wkrótce

Inteligentna produkcja w obliczu nowego cyklu życia oraz procesu wymierania gatunków produktów.

Dominik Themerson, Regional Business Development Manager HCI Sales CEE, Dell EMC

Podczas prelekcji dowiemy się m.in. dlaczego transformacja firm produkcyjnych jest warunkiem ich istnienia, jak ewoluują procesy w firmach produkcyjnych oraz jakie błędy są popełniane przy tradycyjnym podejściu do zarządzania. Usłyszymy o tym, jak technologie wspierają budowanie cyfrowych mostów i likwidację silosowości a dane pomagają wybierać najlepsze scenariusze procesowe (ich ekstrakcja wpływa na eliminację lub minimalizację niepożądanych zdarzeń). Nie zabraknie odpowiedzi w jaki sposób struktury oraz procesy w firmie (zespoły, piony, przepływ informacji) dostosowują się (lub powinny się dostosować) do nowych rozwiązań, wyzwań, a kiedy technologie dostosowują się do procesów i struktur. Pokażemy również jak zmienia się życie produktów (ich cykl) i jak to wpływa na procesy produkcyjne oraz sprzedażowe i czym jest serwicyzacja produktów.

Godzina prelekcji - już wkrótce

Praktyczne aspekty szkolenia pracowników w realiach firm produkcyjnych

Prof. Kenichiro Oku, światowy ekspert w sprawie kultur zarządczych

Godzina prelekcji - już wkrótce

Produkować z zyskiem - praktyczne wykorzystanie rachunkowości zarządczej w operacjach produkcyjnych

dr Maciej Kanert, trener filozofii kaizen, wykładowca, tłumacz

Stosowane współcześnie metody podnoszenia wydajności produkcji i udoskonalania operacji produkcyjnych, choć często przynoszą efekty, są niewystarczające. Globalizacja i niezwykle ostra konkurencja sprawiają, że myślenie w kategoriach QCD jest tylko połowicznym rozwiązaniem. Jeżeli podstawowym kryterium sukcesu przedsiębiorstwa produkcyjnego jest zysk - podobnie zresztą jak każdego innego - niezbędna jest zamiana C - kosztów - na P - profit i wprowadzenie aspektu rentowności do pracy wszystkich poziomów zarządzania firmą, również operatorów wykonujących zadania produkcyjne. W swoim wystąpieniu Kanert przedstawi tzw. „rachunkowość zarządczą poszczególnych działów”, metodę pozwalającą na zaangażowanie wszystkich członków organizacji w działania bezpośrednio przekładające się na wzrost zysku przedsiębiorstwa, która od lat święci triumfy w Japonii i doczekała się już pierwszych udanych wdrożeń w Polsce.

Godzina prelekcji - już wkrótce

Digitalizacja i robotyzacja zakładów przemysłowych

Marcin Brydak, Specjalista ds. systemów zrobotyzowanych, ASTOR

Podczas prelekcji przedstawione zostanie w jaki sposób firma ASTOR wspiera przedsiębiorstwa oraz inżynierów w drodze do Przemysłu 4.0. Poruszony zostanie temat archetypów fabryk przyszłości wraz z określeniem z jakimi wyzwaniami zmagają się przedsiębiorcy na polskim rynku. Na podstawie wzorcowej koncepcji współczesnego zakładu przemysłowego, zostanie opisany proces, w którym ludzie, produkty i maszyny zintegrowane są w współdziałającą ze sobą sieć. Tym sposobem podnoszona jest efektywność produkcji, co finalnie przekłada się na zysk przedsiębiorstwa. W oparciu o wdrożone rozwiązania, udowodnione zostanie, dlaczego warto automatyzować procesy produkcyjne zgodnie z koncepcją Przemysłu 4.0. W jaki sposób decyzja o robotyzacji pozwoliła na rozwój biznesu i działania prokonsumenckie, a co za tym idzie, zostawienie konkurencji daleko w tyle. Co więcej, przedstawione zostanie jak szybko może zwrócić się inwestycja w kompleksową digitalizację zakładu, która pozwoliła na usprawnienie pracy operatorów wraz z redukcją kosztów mediów energetycznych.

Godzina prelekcji - już wkrótce

Jak fabryka XXI wieku może sprawnie reagować na nieplanowane sytuacje?

Krzysztof Skowronek, Presales Consultant, proALPHA

Zdarza się, że w wyniku nieprzewidzianych okoliczności, niezbędne jest wdrożenie korekty do procesu planowania produkcji. Przedstawimy na czym polega zarządzanie zmianą, jak wygląda symulacja zmiany zdolności produkcyjnych oraz jak skutecznie optymalizować procesy produkcyjne.

Godzina prelekcji - już wkrótce

DDMRP – MRP sterowane popytem przy wykorzystaniu IFS Applications

Andrzej Wąs, Senior Business Consultant, IFS Poland

Planowanie produkcji i zaopatrzenia w dzisiejszych czasach napotyka coraz to nowe wyzwania, takie jak skrócenie cyklu życia produktu, większa jego złożoność i indywidualizacja. Przy tym klienci oczekują krótszych czasów realizacji zleceń przy zwiększonych wymaganiach, a jednocześnie prognozy sprzedaży są często niedokładne. Do tego dochodzą ciągłe wyzwania związane z obniżaniem poziomu zapasów, jak i kierowaniem pracy do kooperantów. Tradycyjne metody planowania i sterowania realizacją, takie jak MRP czy lean, mogą już nie wystarczać. DDMRP (Demand Driven MRP) stanowi odpowiedź na te wyzwania, łącząc najlepsze ich cechy. Prezentacja przybliży tę metodę, pokazując korzyści biznesowe związane z jej zastosowaniem.

Godzina prelekcji - już wkrótce

Budowanie kultury Ciągłej poprawy w oparciu o wartości jakimi kieruje się organizacja - studium przypadków

Jarosław Okoń, trener, EY Academy of Business

Organizacja musi posiadać wartości, które będą charakteryzowały zachowania i postawy wszystkich pracowników w codziennie realizowanych działaniach i decyzjach operacyjnych. Kultura Ciągłej poprawy wpisuje się w system wartości każdej organizacji poprzez wpieranie ciągłości działania i sposobu współpracy wewnątrz organizacji, jak i na zewnątrz z klientami. Budowanie i rozwijanie kultury organizacji opartej na wartościach i Ciągłej poprawie decyduje o sukcesie organizacji. W trakcie wystąpienia aspekt systemu wartości organizacji i Ciągłej poprawy zostanie zaprezentowany na przykładach dwóch organizacji.

Godzina prelekcji - już wkrótce

Struktura organizacyjna w firmach wysokoefektywnych

Mariusz Drewnowski, Partner, DPC Polska

Struktura organizacyjna może być przeszkodą lub wspierać efektywność biznesu. Jak ją kształtować, rozwijać, na co zwracać szczególną uwagę aby wspierała realizację strategii firmy? O tym wszystkim dowiesz się nie tylko na podstawie naszych doświadczeń ale i wyników przekrojowego badania struktur organizacyjnych w firmach różnych branż.

Godzina prelekcji - już wkrótce

Wysokie koszty tanich zakupów. Analiza TCO dla środków smarnych

Jarosław Jakubowski, Dyrektor Działu Przemysłowego, SmarTPlus, autoryzowany dystrybutor olejów i smarów Mobil

Godzina prelekcji - już wkrótce

Narzędzia IT w służbie ciągłego doskonalenia procesów

Paweł Seliga, Senior Sales Executive, Exact

Godzina prelekcji - już wkrótce

Raport Grafton Recrutiment & Gi Group Manufacturing 2019, czyli wynagrodzenia w branży produkcyjnej

Marek Łabaj, Business Development Manager, Grafton Recruitment

• Jak kształtuje się siatka wynagrodzeń w przedsiębiorstwach produkcyjnych?
• Jakie są różnice między regionami?
• Gdzie zarabia się najlepiej?

Partnerzy konferencji

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy merytoryczni

Partnerzy medialni

Minione konferencje z cyklu "Production Manager Meetings"

Zapisz się!

Informacje organizacyjne

Production Manager Meeting: Praktyczne Aspekty Zarządzania Produkcją

24 września, Hotel Novotel, Katowice

Kom.: +48 534 258 228
paulina.kapturska@production-manager.pl