KONFERENCJA ODBĘDZIE SIĘ

ZMIANA TERMINU KONFERENCJI!

8 grudnia 2020 r. w Grzymysławicach k. Wrześni

Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii
Grzymysławice 10, Grzymysławice k. Wrześni


Czy działy UR są gotowe na rozwiązania Przemysłu 4.0? Jak stworzyć środowisko pracy zgodne ze standardami bezpieczeństwa? Jak za pomocą nowoczesnych technologii usprawniać przepływ materiałów na produkcji i zapobiegać nieplanowanym przestojom? Czy można zapobiegać rotacji pracowników w działach UR i nauczyć się skutecznie tworzyć wielopokoleniowe, szanujące się zespoły? Jak wykorzystać metodologie doskonalące do budowy autonomicznych zespołów? Jakie kompetencje będą wymagane od kierownika UR 4.0? Czy wystarczy mu tylko wiedza techniczna czy będzie to raczej hybryda AI i umiejętności miękkich?

Program wydarzenia pozwoli uczestnikom nie tylko na podniesienie wydajności procesów produkcyjnych czy zmniejszenie liczby awarii i nieplanowanych przestojów, ale wyjście poza archaiczne postrzeganie działu UR i zaangażowanie go w tworzenie wysoko jakościowych produktów i wzrost konkurencyjności firmy. Konferencja będzie skierowana do dyrektorów, kierowników i specjalistów utrzymania ruchu.

PRELEGENCI

Wojciech Mączyński

Założyciel i właściciel WoMa Solution, trener zarządzania służbami utrzymania ruchu i produkcją

Czytaj więcej
Michał Hałas

ekspert TRIZ
GRUPA ODITK

Czytaj więcej
Jacek Czeczot

dyrektor operacyjny,
starszy konsultant
Inverse Control

Czytaj więcej
Tomasz Kłopot

dyrektor zarządzający,
starszy konsultant
Inverse Control

Czytaj więcej
Kamil Zjawiony

ekspert techniczny
Stępień-Zjawiony s.c. Industry Support Solutions

Czytaj więcej
Maciej Kuźmar

Kierownik Utrzymania Ruchu, Volkswagen Poznań

Czytaj więcej
Dariusz Graczyk

Kierownik Utrzymania Ruchu, Volkswagen Poznań

Czytaj więcej
Maciej Gniadek

Pełnomocnik Wiceprezesa Pionu Operacyjnego ds. Przemysłu 4.0, Amica S.A.

Czytaj więcej

PROGRAM

Agenda godzinowa - już wkrótce!

TRIZ, czyli rozwiązywanie najtrudniejszych problemów technicznych

Michał Hałas, ekspert TRIZ, GRUPA ODITK

Każdy inżynier daje się zafiksować. Im więcej ma doświadczenia, tym paradoksalnie trudniej mu dostrzec rozwiązanie, które nie jest oczywiste. TRIZ to zestaw narzędzi do otwierania mózgu inżyniera na myślenie innowacyjne, nieszablonowe. Zobacz przykłady rozwiązań problemów technicznych, które uznawano za nierozwiązywalne. Zainspiruj się historiami przełamania fiksacji w myśleniu u ludzi, którzy zmagali się z trudnymi problemami, poznaj narzędzia, które wspomagają inżynierów na całym świecie, w robieniu rzeczy niemożliwych, także w utrzymaniu ruchu.

Agenda godzinowa - już wkrótce!

Lean for Control Systems - optymalizacja dziania systemów regulacji procesowej jako jeden z fundamentów nowoczesnego Lean Manufacturing

Jacek Czeczot, dyrektor operacyjny, starszy konsultant, Inverse Control
Tomasz Kłopot, dyrektor zarządzający, starszy konsultant, Inverse Control

Kroki doskonalenia organizacyjnego zgodne z filozofią Lean Manufacturing wymagają wsparcia działaniami technicznymi eliminującymi marnotrawności generowane przez systemy regulacji procesowej. Eksperci Inverse Control przedstawią źródła niepotrzebnych strat i wskażą jak krok po kroku je redukować w kontekście metodyki. Tematem przewodnim będzie optymalne wykorzystanie już zabudowanej automatyki w przemysłowych systemach regulacji procesowej i osiągnięcie znaczących oszczędności operacyjnych z wykorzystaniem kroków Lean for Control Systems. Omówione zostaną wady i zalety optymalizacji według schematów top-down i bottom-up. Wskazane zostaną także najczęstsze problemy występujące w przemysłowych systemach regulacji procesowej, wynikające z niewłaściwego oprogramowania i doboru regulatorów. Problemy te wpływają m.in. na nadmierne zużycie energii, na niepotrzebne wydłużenie czasu produkcji oraz na nadmierny wzrost kosztów. Omówione zostaną najprostsze sposoby wykrywania takich sytuacji oraz najskuteczniejsze metody ich eliminowania.

Agenda godzinowa - już wkrótce!

Kupić maszynę - to takie proste! Jak się przygotować i nie żałować - wymagania Dyrektywy 2006/42/WE w dobie rewolucji przemysłu 4.0

Kamil Zjawiony, ekspert techniczny, Stępień-Zjawiony s.c. Industry Support Solutions

Przed każdym projektem związanym z rozwojem parku maszynowego zawsze tworzymy analizę potrzeb. Wiele spotkań wewnętrznych, zewnętrznych, wizyt u potencjalnych dostawców kończy się często podjęciem decyzji: "Kupujemy! To jest to!". Mija czas, wymagania rosną, zachodzi potrzeba modyfikacji maszyny, a czasami odwiedzają nas organy prowadzące kontrolę. Okazuje się wówczas, że nasz sprzęt nie posiada wszystkich niezbędnych dokumentów - a wydaliśmy przecież spory budżet! W trakcie swojego wystąpienia, chcę Państwu pokazać jak określić potrzeby związane z dokumentacją, jak je następnie zweryfikować i - co najważniejsze - w jaki sposób wyegzekwować dokument po dokumencie.

Agenda godzinowa - już wkrótce!

Efektywne zarządzanie utrzymaniem ruchu

Michał Kołosowski, kierownik Sekcji Utrzymania Ruchu i Infrastruktury

Agenda godzinowa - już wkrótce!

Strategie utrzymania ruchu (reaktywna, prewencyjna, predykcyjna, outsourcing) i ich przełożenie na rachunek biznesowy firmy produkcyjnej

Maciej Gniadek, pełnomocnik wiceprezesa pionu operacyjnego ds. przemysłu 4.0, Amica SA

Agenda godzinowa - już wkrótce!

Digitalizacja i cyfryzacja w utrzymaniu ruchu – jak elastycznie reagować na spływające informacje z produkcji.

Maciej Kuźmar, kierownik UR Montaż, Volkswagen Zakład Września

Dariusz Graczyk, kierownik UR Dział Budowy Karoserii, Volkswagen Zakład Września

Partnerzy

Partner Strategiczny

Partnerzy

Partnerzy Merytoryczni

Partnerzy Medialni

Korzyści z udziału

Ogromna dawka wiedzy

Praktyczna wiedza na temat wprowadzenia jak najbardziej efektywnego utrzymania ruchu w Twojej fabryce.

Mnóstwo inspiracji

Wystąpienia kilkunastu najlepszych w swoim fachu praktyków, wskazujących innowacyjne drogi do optymalizacji działania przedsiębiorstw.

Networking

Udział w naszych konferencjach pozwala nawiązać cenne kontakty biznesowe, które mogą zaowocować ciekawą, długotrwałą współpracą.

Atrakcyjne nagrody

Pod koniec każdej konferencji, rozlosowywane zostają atrakcyjne nagrody od organizatorów oraz partnerów wydarzenia.

Zapoznaj się z videorelacjami z minionych wydarzeń!

Zapoznaj się z fotorelacją z minionych wydarzeń!

Formularz zapisu na konferencję