Zarządzanie

Aptiv kupi Wind River

21 stycznia 2022

Aptiv, firma technologiczna opracowująca oprogramowanie i systemy mobilne, przejmie od platformy private equity TPG Capital firmę Wind River, płacąc 4,3 mld dolarów w gotówce. Wind River jest światowym liderem w zakresie oprogramowania dla inteligentnych systemów edge. Wykorzystywane jest ono na ponad 2 mld urządzeń brzegowych u ponad 1700 klientów na świecie, umożliwiając bezpieczne opracowywanie, wdrażanie, eksploatację i serwisowanie krytycznych systemów inteligentnych.

Portfolio oprogramowania edge-to-cloud obejmuje rynek lotniczy i obronny, telekomunikację, przemysł i motoryzację, a jego podstawą jest Wind River Studio – wszechstronna platforma oprogramowania inteligentnych systemów natywnych dla chmury, która umożliwia zarządzanie pełnym cyklem życia produktów.

Firma Wind River wygenerowała w 2021 roku przychody w wysokości około 400 mln dolarów.

Kierowana przez Kevina Dallasa firma Wind River będzie nadal działać jako samodzielna jednostka, w ramach segmentu Advanced Safety & User Experience (AS&UX). Aptiv połączy Wind River Studio z komplementarną platformą SVA i doświadczeniem w branży motoryzacyjnej, aby wzmocnić swoją pozycję w rozwiązaniach oprogramowania motoryzacyjnego.

Aptiv sfinansuje transakcję poprzez połączenie środków pieniężnych i zadłużenia. Transakcja ma być sfinalizowana w połowie 2022 r. i podlega zwyczajowym warunkom, w tym uzyskaniu odpowiednich zgód regulacyjnych.

Źródło: Robotics & Automation, automatykab2b.pl