Inteligentne technologie

Zdalne zarządzanie produkcją z każdego miejsca na świecie

20 stycznia 2022

Case-study firmy Sampro & OptiMES

Firma Sampro z Łodzi całościowo zajmuje się wykonywaniem nadruków na tekstyliach. Od zamówień, przez projekt, po produkcję i wysyłkę – obsługuje zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Rozwój firmy wymusił potrzebę optymalizacji planowania i monitorowania produkcji. Dzięki OptiMES, zarządzający firmą chwalą się skróceniem czasu przygotowania zamówień oraz pełną kontrolą procesów produkcyjnych, także zdalnie!

Przed wdrożeniem OptiMES planowanie i zarządzanie produkcją odbywało się przy pomocy formularzy zamówień, kart produkcyjnych oraz drukowanych wizualizacji zleceń. Odręcznie uzupełniane dane niepotrzebnie pochłaniały czas pracowników, a późniejsza analiza procesu produkcji wymagała dokładnej i niezwykle czasochłonnej analizy drukowanych dokumentów.

Dzięki OptiMES ograniczyłem przepływ drukowanych dokumentów i zyskałem możliwość cyfryzacji danych produkcyjnych. Mogę skuteczniej zarządzać produkcją, mam wgląd we wszystkie informacje dotyczące zlecenia w jednym miejscu, nawet te archiwalne. To krok milowy dla naszej firmy, nieporównywalnie lepszy od wcześniejszego drukowania dokumentów! Wprowadzenie takiego systemu było również marzeniem Wojtka Samołyka – założyciela i właściciela Sampro – mówi Jędrzej Kurzawski, dyrektor operacyjny w firmie Sampro.

 

Skrócenie czasu przygotowania zamówień

Po wdrożeniu OptiMES zarządzający zyskał możliwość zaplanowania produkcji, pokierowania pracownikami, a nawet przeplanowania pracy w jednej aplikacji. To ogromna oszczędność czasu na produkcji w systemie zmianowym dla pracodawcy, jak i pracowników. W Sampro nie jest już koniecznie przeprowadzanie odpraw pracowników produkcji zmianowej, wszystkie niezbędne informacje znajdują się w jednej aplikacji, na tabletach pracowniczych.

Monitorowanie produkcji w czasie rzeczywistym

Największą korzyścią wdrożenia narzędzia do zarządzania produkcją jest możliwość szybszego reagowania na ewentualne błędy. Zarządzający produkcją nie muszą już czekać na raport ze zmiany pracowników, zyskali podgląd w proces produkcyjny w czasie rzeczywistym, z poziomu aplikacji. Dostęp do wszystkich informacji daje możliwość szybszej reakcji na ewentualne niedociągnięcia i błędy produkcyjne. Dzięki automatyzacji procesów kontroli produkcji firma Sampro zyskała płynność oraz zlikwidowała przestoje i pomyłki.

OptiMES dał nam możliwość nowoczesnego zarządzania firmą. To nie tylko planowanie produkcji z każdego miejsca na świecie, ale przede wszystkim monitorowanie i bezpieczeństwo. Zliczanie dziennego obrotu nigdy wcześniej nie było takie proste. Informacje o produkcji w jednym miejscu i możliwość reagowania na błędy to ogromna oszczędność czasu – zarówno mojego, jak i pracowników. OptiMES to narzędzie do zarządzania produkcją, które przyniosło więcej, niż zakładaliśmy, bo zyskaliśmy spokój. – zaznacza Jędrzej Kurzawski.


Zarządzanie produkcją z aplikacji mobilnej

OptiMES umożliwił firmie planowanie oraz zarządzanie produkcją z każdego miejsca i urządzenia, które posiada dostęp do Internetu. System może być uruchomiony na każdym stanowisku wewnątrz firmy. Zarządzający firmą odzyskali swobodę, dzięki możliwości kontroli stanu produkcji i zamówień z dowolnego miejsca na świecie.

Sampro po wdrożeniu OptiMES stała się nowoczesną firmą produkcyjną z kompleksowym systemem do zarządzania i planowania produkcji. Wsparcie programu umożliwiło odciążenie kadry zarządzającej we wszystkich powtarzalnych zadaniach i w efekcie zwiększyło efektywność produkcji, przy równoczesnym skróceniu czasu wykonywania codziennych zadań.


O firmie Sampro

Nie jesteśmy zwykłą drukarnią, skupiamy pod jednym dachem wszystkie potrzebne techniki drukarskie – od tradycyjnych po cyfrowe. Nasze doświadczenie opiera się na 32 latach pracy w stabilnym zespole.  Oprócz znakowania odzieży oferujemy kompleksową obsługę produktu – od pomysłu po realizację i dostawę. Działamy na rynku łódzkim i ogólnopolskim. Obsługujemy wielu partnerów biznesowych: od dużych firm, agencji reklamowych i korporacji po małych przedsiębiorców. Oprócz drukarni, posiadamy także własne studio projektowe, które dopełnia kolekcje naszych klientów.


Raport ukazał się w nr 6(36) grudzień-styczeń 2021/2022 czasopisma „Production Manager”.
Więcej interesujących treści w naszym najnowszym wydaniu. Dołącz do klubu naszych prenumeratorów ▶ http://www.production-manager.pl/prenumerata/