Zarządzanie

Globalne centrum consultingu IFS powstaje w Polsce

12 stycznia 2022

IFS tworzy w Polsce globalne struktury centrum consultingowego. Eksperci z Polski i krajów Europy Wschodniej będą wspierać firmę w zakresie usług Application Management Services. To duży krok w rozwoju struktur oraz kolejny etap umacniania pozycji IFS w naszym regionie. Na czele zespołu stanie Alicja Fijałkowska, która do tej pory odpowiadała w IFS Polska & East Europe za zespół wsparcia klientów.

Polska gospodarka jest  piątą największą w Unii Europejskiej i najsilniejszą w środkowo-wschodniej części Europy. To istotny  aspekt z perspektywy IFS, ale jeszcze ważniejszy jest intensywny rozwój przedsiębiorstw w regionie oraz chęć budowania lokalnie zespołu wysoko wyspecjalizowanych pracowników. Stworzenie w Polsce globalnego centrum consultingu jest konsekwencją realizacji strategii firmy i rozwoju zaawansowanych produktów IT.

IFS rośnie o 30 proc. rocznie w sprzedaży rozwiązań informatycznych.

Jesteśmy znaczącą firmą, która może i realizuje zaawansowane, globalne projekty na dużą skalę. Mocno angażujemy się w tworzenie relacji z klientami i staramy się trafnie odpowiadać na ich potrzeby. Konsekwencją tych założeń jest stworzenie Global Consulting Team – Poland. Aktualna oferta IFS Success w tym Application Management Services to przemyślana strategia naszej firmy, aby skierować działania jeszcze bardziej na klienta i jego sukces w prowadzeniu biznesu. Jesteśmy na etapie budowy zespołu, w Polsce mamy bardzo dobrych specjalistów, których aktualnie rekrutujemy i liczymy, że pierwsi z nich rozpoczną pracę już w pierwszym kwartale 2022 roku. Na początek planujemy zatrudnienie około 20 ekspertów, dalsze rekrutacje uzależnione będą od zapotrzebowania naszych klientów – podkreśla Alicja Fijałkowska, Global Consulting Manager.

Powstający hub będzie skupiał się na działaniach firmy w Europie, jednak w zależności od potrzeb i wymagań klientów będzie mógł świadczyć usługi również dla innych regionów. Application Management Services to kompleksowe wsparcie dla użytkowników IFS i opieka dedykowanego Solution Delivery Managera, który blisko współpracuje z klientem, analizując jego potrzeby i doradzając wykorzystanie najlepszych rozwiązań.

Ostatnie 3 lata to okres bardzo intensywnego rozwoju firmy. Cały czas rozbudowujemy zespół i pokazujemy, że warto do nas dołączyć. Tworzenie zespołu odpowiadającego na globalne potrzeby klientów IFS to pod względem HR duże wyzwanie. Natomiast nasza rosnąca pozycja na rynku, rozpoznawalność oraz wyróżniająca się strategia i produkt wspierają nasze starania. Aktualnie rekrutujemy specjalistów do pracy w międzynarodowym zespole, z klientami w całej Europie – komentuje Liliana Stańczak, HR Business Partner IFS Polska & East Europe. Chcemy stworzyć różnorodny zespół zarówno pod względem kompetencji, jak i podejścia do podejmowanych tematów. Zależy nam na wysokiej motywacji do działania, szukania rozwiązań, otwartości na zmiany oraz elastyczności względem zmieniających się okoliczności – dodaje Alicja Fijałkowska.

Doświadczenie pracowników IFS, stale rozwijający się ekosystem partnerski oraz misja dostarczania wartości dodanej na każdym kroku transformacji biznesowej, uczyniło firmę uznanym liderem w naszym sektorze. Aktualnie globalny zespół liczy ponad 4.500 pracowników, którzy każdego dnia wspierają i współpracują z ponad 10.000 naszych klientów.

Źródło: IFS