Inteligentne technologie

Firmy Bosch Rexroth i Schubert rozszerzyły współpracę

22 grudnia 2021

Bosch Rexroth AG oraz firma Gerhard Schubert GmbH, specjalizująca się w produkcji zrobotyzowanych maszyn pakujących, przedłużyły dotychczasową współpracę na kolejne 4 lata. W ramach nowej umowy planowane jest wprowadzenie najnowszej generacji napędów bezszafkowych opartych na platformie ctrlX AUTOMATION oraz praca nad innymi wspólnymi projektami.

Kolejna generacja napędów bezszafkowych opartych na ctrlX DRIVE będzie kluczowym komponentem przyszłych generacji naszych maszyn. Ponieważ Bosch Rexroth zapewnia także wsparcie techniczne na najwyższym poziomie, bardzo cieszymy się z przedłużenia tej udanej współpracy – mówił Ralf Schubert, dyrektor zarządzający ds. technologii w firmie Gerhard Schubert GmbH.

W przeszłości często realizowaliśmy wspólne pomysły, które początkowo zaledwie kilka osób traktowało poważnie, ale ostatecznie okazywały się wielkim sukcesem – komentuje Steffen Winkler, wiceprezes ds. sprzedaży w dziale rozwiązań z zakresu automatyki i elektryfikacji dla przedsiębiorstw firmy Bosch Rexroth.

Bosch Rexroth projektuje napędy we współpracy z firmą Schubert od połowy lat 80. Współpraca zaowocowała kilkoma innowacjami, takimi jak napęd do bezszawkowych maszyn do pakowania oraz robot transportowy Schubert Transmodul. Obie firmy niezmiennie deklarują swoje zaangażowanie w kwestie jakości realizacji usług oraz terminowości dostaw.

Źródło: Bosch