Zarządzanie

Bakalland sprzedany!

1 grudnia 2021

Akcjonariusze firmy Bakalland podpisali 23 listopada 2021 r. przedwstępną umowę sprzedaży akcji. Porozumienie przewiduje sprzedaż pakietu około 90 proc. akcji przez obecnych akcjonariuszy, w tym Innova Phoenix Sarl.

Po zamknięciu transakcji sprzedaży akcjonariuszami Bakalland SA będą Uno Capital Mariana Owerko i O&R Holding, podmiot kontrolowany przez Rafała Brzoskę, twórcę i prezesa InPostu.

Strony nie ujawniają wartości transakcji. Zamknięcie i rozliczenie transakcji nastąpią po uzyskaniu zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Dalsze informacje na temat planów i strategii nowych właścicieli będą przedstawiane po zamknięciu transakcji, które planowane jest na początku 2022 r.

Bakalland działa na rynku spożywczym w Polsce. Grupę Kapitałową Bakalland tworzą dwie główne marki Bakalland i Delecta, których produkty są wytwarzane na terenie Polski. W fabrykach zlokalizowanych w Janowie Podlaskim, Włocławku, odbywa się produkcja bakalii, batonów zbożowych i zbożowo-bakaliowych, batonów proteinowych, przekąsek, ciast i deserów w proszku oraz dodatków do ciast. Produkty marek z portfolio Grupy dostępne są w Polsce oraz na wielu rynkach europejskich, a także na innych kontynentach.

Przypomnijmy, że fundusz Innova zainwestował w Bakalland w sierpniu 2014 r., przejmując 60,01 proc. udziałów.

O tym, że Bakalland jest wystawiony na sprzedaż, pisaliśmy na portalu wiadomoscihandlowe.pl już w listopadzie 2018 r. “Puls Biznesu” donosił wówczas, że wśród potencjalnych nabywców wymieniani są PepsiCo i McCormick, a kwota transakcji może sięgnąć 400-500 mln zł.

Źródło: wiadomoscihandlowe.pl