Logistyka

Atlas Ward Polska zakończył rozbudowę fabryki Bridgestone

30 listopada 2021

Nowy obiekt magazynowo-logistyczny to trzecia inwestycja zrealizowana przez generalnego wykonawcę na zlecenie światowego lidera produkcji opon.

Atlas Ward Polska prowadził inwestycję na terenie zakładu produkcyjnego Bridgestone w Stargardzie jako generalny wykonawca w systemie „Zaprojektuj i wybuduj” – od wielobranżowego projektu, po realizację i oddanie do użytkowania. Nowy obiekt pełni funkcję Centrum Dystrybucyjnego opon przemysłowych na rynki EMIA, a jego włączenie do łańcucha dostaw zoptymalizuje procesy logistyczne Bridgestone w tym segmencie.  

Rozbudowa na żywym organizmie

Magazyn ma powierzchnię około 15 000 m2. Został połączony z istniejącym zakładem dwoma specjalnymi łącznikami technicznymi. W bezpośrednim sąsiedztwie obiektu Atlas Ward Polska zrealizował ponadto drogi dojazdowe, parkingi i place manewrowe. Prace budowlane realizowane były w sposób niezakłócający wewnętrznych procesów produkcyjnych oraz logistyki dostaw.

To trzeci wspólnie zrealizowany projekt Atlas Ward Polska i Bridgestone.

Nowo zrealizowany obiekt Fot. Atlas Ward Polska

W ciągu niespełna 3 lat Inwestor powierzył nam generalne wykonawstwo między innymi nowych budynków wulkanizacji, testu opon, magazynów oraz serwisu wózków widłowych – mówi Wojciech Tomaszewski, Dyrektor szczecińskiego Oddziału Atlas Ward Polska. – Łącznie oddaliśmy do użytkowania blisko 30 000 m2 nowoczesnej powierzchni użytkowej na terenie zakładu Bridgestone w Stargardzie – dodaje.

Atlas Ward Polska to jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm z branży budowlanej i polski lider w zakresie budowy obiektów kubaturowych i wielkopowierzchniowych. Specjalizuje się w budowie parków logistycznych, hal magazynowych, zakładów produkcyjnych, obiektów biurowych i handlowo-usługowych. W ciągu 22 lat działalności zrealizowała około 700 inwestycji o łącznej powierzchni 3,7 mln m2. Firma stawia na nowoczesne i zrównoważone budownictwo – jest jednostką certyfikująca BREEAM i członkiem Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC. Wśród klientów Atlas Ward Polska znajdują się m.in. Panattoni, P3 Logistic Parks, 7R, Autoliv, JoysonQuin, Dino Polska, Hubergroup Polska, Schumacher Packaging, MLP czy Hillwood.

Źródło: atlasward.pl