Inteligentne technologie

TCS stawia na chmurę Google

10 listopada 2021

Tata Consultancy Services (TCS) ogłosiło, że TCS TwinX – korporacyjna platforma cyfrowego bliźniaka do symulacji biznesowych jest już dostępna w Google Cloud.

TCS TwinX łączy w sobie efekty badań nad sztuczną inteligencją i modelowaniem opartym na aktorach, aby pomóc przewidzieć, eksperymentować i realizować decyzje biznesowe poprzez symulator oparty na cyfrowym bliźniaku. Tworzy on kopię całego łańcucha wartości przedsiębiorstwa, tj. klientów, produktów, procesów, partnerów i zasobów wraz z ich wzajemnymi powiązaniami. Po zamodelowaniu umożliwia symulację zachowań w odpowiedzi na podejmowane decyzje.

Rozwiązanie umożliwia interesariuszom biznesowym eksperymentowanie i ocenę ich decyzji poprzez testowanie wielu hipotez przed wybraniem tej właściwej. TCS TwinX może symulować posunięcia w kilku strategicznych obszarach, takich jak wprowadzanie nowych produktów, projektowanie kampanii, maksymalizacja wartości klienta, optymalizacja łańcucha wartości, rozwój i transformacja biznesu, kontrola i zarządzanie oszustwami oraz analiza i ograniczanie ryzyka.

TCS TwinX jest wykorzystywany przez przedsiębiorstwa z wielu branż, takich jak komunikacja, media i usługi informacyjne, bankowość i finanse czy produkcja i logistyka, aby przyspieszyć proces obsługi klienta, poprawić strategie wejścia na rynek, zapobiegać odpływowi klientów, zarządzać ich wartością, zapobiegać oszustwom oraz budować i rozwijać sieci partnerskie.

Źródło: TCS TwinX, automatyka.pl