Logistyka

DHL zakupił od Toyoty 400 pojazdów

9 listopada 2021

Holenderski oddział DHL Parcel zakupił 400 sztuk elektrycznych pojazdów Toyota PROACE Electric. Są to średniej wielkości auta dostawcze z napędem elektrycznym, które zadebiutowały na europejskich rynkach wiosną 2021 roku.

Zakup modelu PROACE Electric jest wynikiem przetargu firmy DHL na elektryczne pojazdy użytkowe. Wszystkie samochody dostawcze i autobusy zakupione przez DHL Parcel muszą być wyposażone w bezemisyjny, elektryczny układ napędowy. Toyota PROACE Electric jest napędzana elektrycznym silnikiem o mocy 136 KM, zasilanym przez wydajne baterie o pojemności 75 kWh, które zapewniają zasięg do 303 kilometrów na jednym ładowaniu.

Przekazanie samochodów miało miejsce w parku biznesowym w Dordrecht, gdzie budowana jest 19. sortownia DHL, która po ukończeniu w październiku 2022 roku będzie najbardziej zaawansowanym centrum sortowania przesyłek w krajach Beneluksu.

Toyoty PROACE Electric będą służyły kurierom DHL Parcel dowożącym paczki do klientów z punktów ich odbioru, nazwanych DHL CityHubs. Firma DHL Parcel ma w Holandii 140 takich punktów. Każda elektryczna Toyota PROACE podczas jednego kursu będzie obsługiwała od 100 do 200 adresów.

Źródło: Toyota