Wydarzenia

Przemysł 4.0 Made in Wroclaw

11 lutego 2021

Wybuch pandemii wpłynął na sytuację sektora Przemysłu 4.0 na całym świecie – i pod tym względem we Wrocławiu nie było inaczej.

Wczoraj, 10 lutego o godzinie 10:00 odbył się webinar pt. “Przemysł 4.0 Made in Wroclaw. Omówienie raportu Przemysł 4.0” z udziałem redaktora naczelnego “Production Manager” Przemysława Ozgi.

Podczas wydarzenia zaprezentowano kluczowe wnioski z raportu „Perspectives on Investing in Industry 4.0 in Wroclaw: Before, During, and After the Covid-19 Pandemic”, a eksperci podczas panelu dyskusyjnego skomentowali wyniki badania oraz aktualną kondycję sektora Przemysłu 4.0 we Wrocławiu i w Polsce.

Zaproszeni goście odpowiedzieli na pytania m.in.: jak COVID-19 zmienił zasady gry w regionie i w Polsce? Jak firmy radzą sobie z kryzysem koronawirusa w perspektywie krótko- i długoterminowej? Wreszcie: jaka będzie więc przyszłość Przemysłu 4.0?

Publikacja „Perspectives on Investing in Industry 4.0 in Wroclaw: Before, During and After the Covid-19 pandemic” jest dostępna w języku angielskim. Można ją pobrać bezpłatnie tutaj.

Raport został przygotowany przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Partnerami Merytorycznymi publikacji są ITCorner, SoDA, ABSL oraz Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości. Partnerami Strategicznymi są firmy: SDZLEGAL SCHINDHELM, Michael Page oraz CBRE. Partnerem publikacji jest Przedsiębiorczy Wrocław.

Relacja z wydarzenia poniżej. Zapraszamy do obejrzenia!

Aglomeracja wrocławska jest jednym z wiodących ośrodków refleksji nad kwestiami Przemysłu 4.0 w Polsce. Obecne tu dojrzałe firmy zwracają coraz większą uwagę na nowoczesne technologie i ich wykorzystanie w swoich fabrykach czy magazynach. Liczne startupy i firmy IT rozwijają produkty i usługi dedykowane Przemysłowi 4.0. Uczelnie wyższe, wprowadzając do oferty dydaktycznej odpowiednie przedmioty i kierunki, kształcą specjalistów do pracy w nowoczesnym przemyśle.

Przemysł 4.0 Made in Wroclaw to cykl wydarzeń poświęconych innowacjom w produkcji. Skierowany jest do managerów i specjalistów, a także pasjonatów Przemysłu 4.0.

Źródło: wroclaw.pl