Utrzymanie ruchu

Schneider Electric przejmuje DC Systems

18 stycznia 2021

Schneider Electric nabył DC Systems, holenderski start-up specjalizujący się w aktywnych mikrosieciach AC/DC, systemach konwersji mocy DC oraz w szerokiej gamie rozwiązań technologii stałoprądowej.

Wraz z przejęciem DC Systems, Schneider Electric konsoliduje swoją ofertę, aby pomóc klientom zwiększyć prostotę i niezawodność systemów w odpowiednich zastosowaniach, takich jak budowa mikrosieci oraz oświetlenie publiczne.

DC Systems jako przedsiębiorstwo ma ugruntowane doświadczenie w projektowaniu hybrydowych systemów dystrybucji energii elektrycznej AC/DC dla mikrosieci, a jego doświadczenie zostało zbudowane na podstawie wielu projektów. Start-up wdrożył budynek Circl w Amsterdamie, który został w pełni zelektryfikowany prądem stałym. Firma dostarczyła również rozwiązania oparte o prąd stały pozwalające oświetlić 300 kilometrów dróg publicznych oraz znajdujące zastosowanie w kilku budynkach komercyjnych w całej Europie. Wszystkie te projekty zostały zrealizowane w połączeniu z istniejącymi ekosystemami.

Źródło: automatyka.pl