Utrzymanie ruchu

KUKA wygrywa kontrakt dla Mercedesa

7 stycznia 2021

Kuka poinformowała, że wygrała duży kontrakt na budowę linii montażowych Body-In-White dla Mercedes-Benz. Firma podkreśla, że niemieckiego producenta samochodów klasy premium do swojej oferty udało się przekonać pod koniec ubiegłego roku.

Zlecenie od Mercedes-Benz dotyczy inżynieringu, budowy, montażu oraz uruchomienia kilku linii produkcyjnych BIW. Z ich pomocą będą produkowane różne modele pojazdów.

Spośród czterech oferowanych pakietów dla podstawowych elementów linii blacharsko-lakierniczych, Kuka zdołała pozyskać zamówienie na wszystkie. W ramach przedsięwzięcia firma wykorzysta swoją rozległą wiedzę technologiczną oraz kilkaset robotów przemysłowych dostosowanych do elastycznej strategii produkcyjnej klienta.

Gerald Mies, CEO Kuka Systems powiedział: – Jesteśmy dumni z tego, że Kuka przekonała do siebie Mercedesa swoją wszechstronną wiedzą i dziesięcioleciami doświadczenia w zakresie automatyzacji przemysłu motoryzacyjnego.

Najnowszy kontrakt jest kontynuacją ostatnich sukcesów Kuki. To już druga taka umowa po zdobyciu dużego zamówienia dla Volkswagena na produkcję w pełni elektrycznego pojazdu ID.Buzz.

Źródło: automatyka.pl