Inteligentne technologie

Gorąca nowość od Emersona

27 października 2020

Firma Emerson wprowadziła nową technologię łączenia na gorąco, która ma dać producentom większą swobodę projektowania, umożliwiając spajanie bardziej złożonych, delikatnych i wrażliwych elementów z kształtami z tworzyw sztucznych.

Wykorzystując unikalną technologię impulsową, która optymalizuje proces przenoszenia ciepła, platforma Branson GPX zapewnia wysokiej jakości połączenia, doskonałą estetykę produktu i oszczędność energii w coraz bardziej wymagających zastosowaniach.

Producenci elektroniki, samochodów i urządzeń medycznych zmuszeni są tworzyć coraz bardziej kreatywne projekty, aby sprostać szybko zmieniającym się wymaganiom rynku. Doprowadziło to do wzrostu liczby zaawansowanych operacji związanych z obróbką cieplną obejmujących części o bardziej złożonej geometrii, ściśle dopasowanych cechach i opartych na delikatnych lub wrażliwych na ciepło komponentach.

Branson GPX wykorzystuje technologię PulseStaker, aby zapewnić natychmiastowe ogrzewanie i chłodzenie, z regulowanymi czasami cykli dla zoptymalizowanego niskiego zużycia energii cieplnej. Proces ten nie powoduje powstawania cząstek stałych ani śladów przypaleń i umożliwia łączenie delikatnych i wrażliwych części, takich jak te z wbudowaną elektroniką. Zaawansowana technologia nadaje się do wszystkich zastosowań związanych ze zgrzewaniem, w tym z wykorzystaniem materiałów termoplastycznych i części z powłoką metalizowaną.

Branża motoryzacyjna, elektroniczna i medyczna wymaga łączenia bardziej złożonych, delikatnych i wrażliwych komponentów z plastikowymi kształtkami – powiedział Priyank Kishor, globalny menedżer produktów Branson w dziale rozwiązań automatyzacji firmy Emerson – Unikalny proces obróbki cieplnej, który zapewnia platforma Branson GPX, pomaga sprostać temu zapotrzebowaniu i oferuje producentom szeroki zakres korzyści, takich jak doskonała estetyka produktu oraz zmniejszone zużycie energii.

Źródło: automatyka.pl