Inteligentne technologie

Rockwell Automation zacieśnia współpracę z Microsoftem

9 października 2020

Rockwell Automation oraz Microsoft ogłosiły rozszerzenie partnerstwa o pięć lat w celu opracowania zintegrowanych, gotowych do wprowadzenia rynek rozwiązań, które pomogą poprawić wydajność technologii cyfrowych dzięki chmurze.

Oba przedsiębiorstwa mają rozległe doświadczenia w branży przemysłowej oraz IT, co pozwala ich zespołom wydajnie współpracować, aby umożliwić ich klientom oszczędności w ramach infrastruktury i planowanego zwiększania produktywności.

Dziś wiemy na pewno, że żadna firma nie jest w pełni odporna na niespodziewane zmiany – powiedział wiceprezes ds. handlowych Microsoft, Judson Althoff – Te, które są wzmocnione możliwościami związanymi z cyfryzacją i zasobami, są jednak bardziej odporne niż pozostałe, a chmura jest tym, co pozwoli im się rozwijać.

Cieszymy się, że możemy pogłębić naszą trwającą już dekadę relację z firmą Rockwell Automation, aby pomóc firmom uprościć transformację przemysłową, a także przyspieszyć osiąganie wyników biznesowych oraz sprawne wprowadzanie innowacji.

Partnerstwo umożliwi przedsiębiorstwom pracę nad dostarczaniem rozwiązań typu edge-to-cloud za pośrednictwem pojedynczego, zaufanego środowiska danych. Zespoły programistyczne będą miały możliwość cyfrowego prototypowania, konfigurowania i współpracy bez inwestowania w kosztowny sprzęt fizyczny. Dzięki współpracy pracownicy IT i OT będą mogli bezpiecznie uzyskiwać dostęp do modeli danych i dzielić się nimi w ramach całej organizacji i wśród partnerów ekosystemu.

Zgodnie z komunikatem prasowym organizacje mogą teraz uzyskiwać dostęp do rozwiązań Rockwell Automation za pośrednictwem witryny Microsoft Azure Marketplace, przy czym planowanych jest więcej podobnych rozwiązań, które mają zostać udostępnione w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Źródło: www.technologyrecord.com, www.automatyka.pl