Automatyka i robotyka

Mitsubishi tnie ceny robotów kolaboratywnych

15 września 2020

Mitsubishi Electric sprzedaje swoje roboty współpracujące za połowę normalnej ceny. Gigantyczny konglomerat przemysłowy zainstalował dziesiątki własnych robotów współpracujących w zakładach produkcyjnych na całym świecie, a teraz planuje sprzedaż 1000 sztuk cobotów rocznie.

Wiodącym modelem oferowanym przez japońskie przedsiębiorstwo jest MELFA Assista. Programowanie i obsługa robota nie wymagają specjalistycznej wiedzy ani doświadczenia. Wykorzystuje programowanie wizualne i programowanie poprzez uczenie. Sześcioosiowy manipulator posiada funkcje bezpieczeństwa zgodne z międzynarodowymi normami ISO 10218-1 i ISO / TS15066.

Mitsubishi Electric twierdzi, że otrzymuje zamówienia na roboty współpracujące z różnych sektorów, lecz głównie z segmentu przetwórstwa żywności i napojów. Aby jednak przyspieszyć sprzedaż, zwłaszcza w obliczu spustoszenia, jakie wywołała pandemia koronawirusa, firma postanowiła, że obniży cenę swoich maszyn kolaboratywnych o połowę, oferując je w cenie 20 tysięcy dolarów za sztukę.

Źródło: automatyka.pl