Utrzymanie ruchu | Wydarzenia

Webinar: Jak się zmienia oświetlenie w Przemyśle 4.0

6 lipca 2020

Nowoczesne technologie usprawniają oświetlenie hal produkcyjnych i magazynów. Poprawiają komfort pracy i redukują koszty operacyjne fabryk. Jak internet rzeczy wspomaga dziś systemy oświetleniowe, a jak będą one działać za 5 lat? Zobacz – już 8 lipca kolejny webinar z cyklu „Przemysł 4.0 – Made in Wroclaw #3”. Zapisy trwają.  

O innowacjach w systemach sterowania oświetleniem hal opowiedzą podczas webinaru specjaliści z wrocławskiej spółki Luxon Led, najszybciej rosnącej firmy oświetleniowej wg rankingu Deloitte Fast 50 CE i Financial Times 1000.

W trakcie webinaru „Systemy sterowania oświetleniem od 2016 roku do 2026” Zobaczymy dwa case studies wdrożeń systemów oświetleniowych – w halach Elektrociepłowni Siekierki i firmy Kramp, międzynarodowego dystrybutora części zamiennych do maszyn rolniczych.

Modernizacja tradycyjnego oświetlenia w czterech halach magazynowych Kramp na oprawy w technologii led pozwoliła uzyskać 50% oszczędności na zużyciu energii – mówi Rafał Wdowikowski, kierownik wsparcia technicznego w Luxon Led. – Inteligentne czujniki obecności zastosowane w alejkach wysokiego składowania i przestrzeniach otwartych współpracują z sensorami stałego natężenia oświetlenia. Takie rozwiązanie pozwoliło ograniczyć zużycie energii o dodatkowe 40%. Sterowanie manualne z paneli i przycisków jest możliwe z wielu punktów na obiekcie. Dodatkowo można zarządzać oświetleniem z poziomu przeglądarki internetowej czy smartfona.

Bezpłatna rejestracja na webinar jest dostępna na stronie: https://bit.ly/3fTR0YH

Podczas webinaru specjaliści Luxon Led opowiedzą również o innowacjach w systemach sterowania oświetleniem, w tym ich ewolucję w systemy IoT (internet rzeczy).

Dzięki tej podróży w czasie zarówno właściciele, kierownicy utrzymania ruchu czy dyrektorzy fabryk będą mogli ocenić, jakie technologie gotowe są już do wdrożeń. W trakcie webinaru podpowiemy na co zwracać uwagę przy ich implementacji i jak dobrać strategie sterowania oświetleniem – dodaje Maciej Szott, współwłaściciel i członek zarządu Luxon Led.

To kolejny webinar z cyklu Przemysł 4.0 – Made in Wrocław na temat trendów w sektorze produkcyjnym. Program internetowych wydarzeń zawiera dyskusje na temat nowoczesnych technologii, nowych modeli biznesowych w przemyśle 4.0, wprowadzania zmian w kulturze organizacyjnej. Na prelekcje i dyskusje zapraszani są doświadczeni menadżerowie zakładów produkcyjnych, inżynierowie, środowisko naukowe i akademickie.

Dotychczas w wydarzeniach wzięli udział prelegenci m.in. z firm Volkswagen, Fanuc, Polpharma. Nagrania z poprzednich wydarzeń dostępne są TUTAJ.

Organizatorami cyklu Przemysł 4.0 – Made in Wrocław są Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej,  Platforma Przemysłu Przyszłości i firma Stermedia.ai.

Patronat medialny objęła redakcja magazynu i portalu Production Manager.

Źródło: ARAW