Zarządzanie

Modernizacja elektrociepłowni w branży opakowaniowej

7 lutego 2020
Firma DB Energy podpisała umowę na realizację pierwszego etapu kompleksowej modernizacji elektrociepłowni zlokalizowanej w Myszkowie dla Schumacher Packaging Zakład Grudziądz sp. z o.o., globalnej firmy z branży opakowań. Czas realizacji projektu to 52 tygodnie. Projekt dla Schumacher Packaging to kolejny duży kontrakt DB Energy na rynku efektywności energetycznej w przemyśle, realizowany w formule generalnego wykonawstwa.

– Pierwszy etap kompleksowej modernizacji elektrociepłowni w zakładzie Schumacher Packaging w Myszkowie to aktualnie największy projekt w naszym obecnym portfelu zleceń. Celem projektu jest poprawa sprawności wytwarzania i istotne ograniczenie emisji gazów, realizujące już założenia norm dla pracy instalacji po 2024 roku. Umocni on pozycję DB Energy na rynku podmiotów pracujących z nowoczesnymi technologiami generacji energii, zgodnie z założoną strategią rozwoju – powiedział Krzysztof Piontek, prezes DB Energy.

Grupa Schumacher Packaging jest jednym z największych producentów opakowań z tektury falistej i litej w Europie. Grupa posiada zakłady produkcyjne m.in. w Polsce, Czechach, Niemczech, Holandii i Wielkiej Brytanii.

Projekt dla Schumacher Packaging to kolejny duży kontrakt DB Energy na rynku efektywności energetycznej w przemyśle realizowany w formule generalnego wykonawstwa. W lutym 2019 roku DB Energy podpisała umowę z CIECH Soda Polska na kompleksowe wykonanie modernizacji napędów elektrycznych wentylatorów podmuchu w EC Inowrocław oraz modernizację napędów pomp wody zasilającej w EC1 i EC2 Janikowo. W czerwcu 2019 r. DB Energy podpisała umowę z Zakładami Górniczo-Hutniczymi „Bolesław” w Bukownie, której przedmiotem jest realizacja projektu instalacji odzysku ciepła odpadowego oraz instalacji do przekazania i zagospodarowania ciepła. Łączna wartość projektów to 13,5 mln zł.

Rynek efektywności energetycznej wchodzi w etap szybkiego rozwoju w związku presją publiczną i regulacyjną na ograniczenia emisji i zużycia energii. DB Energy planuje dalszy dynamiczny rozwój na rynku efektywności energetycznej w Polsce i za granicą, zwiększając skalę prowadzonych projektów

źródło: Reputation Managers sp. z o.o.