Logistyka

ID Logistics wkracza na amerykański rynek

8 stycznia 2020

ID Logistics, jeden z europejskich liderów logistyki kontraktowej, rozszerza sieć logistyczną i rozpoczyna działalność w Ameryce Północnej. Operator ogłosił nabycie udziałów amerykańskiej firmy Jagged Peak, specjalizującej się w usługach logistycznych e-commerce, multi-channel oraz FMCG. Wartość transakcji wyniosła 15 mln USD. Rozpoczęcie działalności w Stanach Zjednoczonych oznacza dla ID Logistics nowe możliwości rozwoju na jednym z największych rynków na świecie.

– To przejęcie stanowi wyjątkową i strategiczną okazję do rozszerzenia zasięgu geograficznego Grupy o nowy kontynent.  Oprócz tego, że wchodzimy na rynek amerykański, o bardzo dużym potencjale dla naszej działalności, ta operacja świadczy też o zaufaniu i satysfakcji Nespresso, jednego z naszych długoletnich klientów, który właśnie nam powierza zarządzanie przepływami logistycznymi w Stanach Zjednoczonych – komentuje Eric Hémar, prezes i dyrektor generalny Grupy ID Logistics.

Jagged Peak jest firmą logistyczną założoną w 2000 roku, z siedzibą w Tampie na Florydzie, która specjalizuje się w e-commerce. Obecnie zatrudnia prawie 200 pracowników. W 2018 roku spółka osiągnęła przychód ze sprzedaży w wysokości 80 mln USD. Jagged Peak wyróżnia się ofertą preparacji i dystrybucji zamówień w całych Stanach Zjednoczonych. Firma świadczy usługi samodzielnie lub poprzez sieć partnerów, dzięki sprawnej organizacji i unikalnemu systemowi informatycznemu. Firma wykorzystuje zintegrowane narzędzie do zarządzania, z modułami OMS (system zarządzania zamówieniami), WMS (system zarządzania magazynem) oraz TMS (system zarządzania transportem). Jego zastosowanie zapewnia kluczowym klientom z branży e-commerce możliwość dystrybucji produktów na terenie całej Ameryki Północnej w rekordowo krótkim czasie.

Znaczna część przychodów Jagged Peak generowana jest przez Nespresso, w ramach obsługi kanałów B2B i B2C. Od wielu lat Nespresso jest też klientem ID Logistics w Europie. Teraz współpraca między firmami rozszerzyła się o Stany Zjednoczone, jeden z najszybciej rozwijających się rynków na świecie.

Przejęcie amerykańskiej firmy logistycznej jest dla Grupy ID Logistics wyjątkową, strategiczną okazją do rozszerzenia zasięgu sieci logistycznej o Stany Zjednoczone. Otwiera też nowe możliwości ekspansji i rozwoju organicznego.

O Jagged Peak

Jagged Peak jest dostawcą kompleksowych rozwiązań e-commerce, oferującym technologię i usługi mające na celu stworzenie platformy e-commerce, która jest skalowalna, zyskowna i poprawia jakość obsługi klienta. Technologia e-commerce, usługi agencji cyfrowych, doświadczenie w zarządzaniu rynkiem i infrastruktura logistyczna w zakresie realizacji zamówień pozwalają na zwiększenie wydajności i ułatwiają klientom szybką ekspansję na rynku – w kraju i za granicą. Jagged Peak dostarcza kompletne, zarządzane rozwiązanie, które wspiera zarówno kompleksową działalność operacyjną jak i indywidualne rozwiązania obsługujące pojedyncze funkcje.

źródło: PRlogistics.pl