Logistyka

Hillebrand stawia na rozwój usług na Wschodzie

5 grudnia 2019

Hillebrand, światowy operator logistyczny specjalizujący się w obsłudze rynku beverages, wzmacnia pozycję na polskim rynku TSL i konsekwentnie realizuje strategię dynamicznego rozwoju. Firma stawia na rozszerzenie usług drogowych krajowych i międzynarodowych, a jednym z kluczowych kierunków ekspansji ma być Wschód i kraje b. WNP. Polska ma pełnić funkcję „control tower” dla klientów z rynków wschodnich. Teraz Hillebrand rozbudowuje polski zespół i zatrudnia nowych pracowników do działów operacyjnego oraz handlowego.

– Oddziały Hillebrand na Wschodzie, zwłaszcza w Rosji, rozwijają współpracę z europejskimi winnicami i producentami alkoholi. W 2020 roku wielu z naszych rosyjskich klientów spodziewa się wzrostu wolumenów o 20-25 proc., co oznacza, że zwiększy się ich zapotrzebowanie na usługi transportowe i magazynowe. Polska ma idealne położenie geograficzne, a bliskość obu kultur – wschodniej i zachodniej, sprawia, że Hillebrand Polska jest najlepszym miejscem do uruchomienia „control tower” dla wschodnich klientów. Współpracujemy z ponad 20 dużymi rosyjskimi importerami i producentami alkoholi, do tej pory obsługiwanych przez Hillebrand Russia i rosyjskich przewoźników. Teraz chcemy wzmocnić ofertę, transporty dla rosyjskich klientów na trasie Europa-Rosja będą częściowo organizowane przez polski oddział i współpracujących z nam sprawdzonych, rzetelnych polskich przewoźników – zapowiada Ellina Lolis, wiceprezes Hillebrand Poland i prezes Hillebrand Russia.

Hillebrand wzmacnia polski zespół

Przygotowując się na tak dynamiczny rozwój, Hillebrand rozbudowuje polski zespół i zatrudnia nowych pracowników do działów operacyjnego oraz handlowego. Już teraz biuro główne w Gdyni ma wzmocnić specjalista ds. spedycji drogowej, który m.in. będzie odpowiadać za organizację transportów na rynki wschodnie. Natomiast do działu handlowego dołączy outside sales manager, odpowiadający za współpracę z klientami na terenie całej Polski.

– Hillebrand od 175 lat specjalizuje się w logistyce rynku alkoholi i napojów, jesteśmy obecni na każdym ważniejszym rynku wina, piwa i mocnych alkoholi na świecie. To bardzo wąska specjalizacja, która wymaga wszechstronnej wiedzy, znajomości lokalnej specyfiki biznesu i przepisów prawa. W związku z planami ekspansji na Wschód, szukamy osób z doświadczeniem i znajomością branży TSL, szczególnie w zakresie obsługi rynków wschodnich. Z pewnością atutem będzie znajomość języka rosyjskiego, jako bonus do wynagrodzenia pokryjemy też koszty nauki tego języka – uzupełnia Ellina Lolis.

Nowym pracownikom Hillebrand zapewnia również profesjonalne szkolenia oraz możliwości rozwoju zawodowego w ramach międzynarodowych struktur, tworzonych przez oddziały w 90 krajach na świecie.

Hillebrand na Wschodzie

Hillebrand, obecny na polskim rynku od 2013 roku, organizuje łańcuchy dostaw dla największych producentów i dystrybutorów alkoholi i napojów oraz komponentów do ich produkcji. Przy organizacji transportów drogowych, całopojazdowych i częściowych, na Wschód polski oddział korzysta ze wsparcia i doświadczenia lokalnych zespołów Hillebranda. Obecnie operator posiada biura w krajach byłej WNP, czyli Rosji, krajach bałtyckich, Kazachstanie, Uzbekistanie, Gruzji, Azerbejdżanie, in., współpracuje też z importerami i dystrybutorami z Turkmenistanu i Tadżykistanu. W sierpnia 2019 roku nastąpiła integracja oddziałów tworzących wschodni klaster Hillebranda.

źródło: PRlogistics.pl