Automatyka i robotyka

Nowa marka kobotów na polskim rynku

22 października 2019

Były współwłaściciel i jeden z założycieli Universal Robots, Kristian Kassow, wraca do branży robotów kolaboracyjnych z własną marką. Teraz, rok od premiery, 7-osiowe przemysłowe coboty Kassow Robots można kupić także w Polsce. Polskim dystrybutorem został Beboq Robotics z Katowic.

Technologia, jak przekonuje producent, oparta jest na nowatorskim projekcie zarówno sterownika robota, interfejsu użytkownika, jak i mechaniki ramienia. Roboty zostały opracowane przez zespół działający pod kierownictwem Kristiana Kassowa, który w poprzednich latach działalności był również odpowiedzialny za inne przełomowe projekty w dziedzinie robotyki.

Kassow Robots produkuje wyłącznie 7-osiowe koboty o mocnych napędach: z prędkością ruchu do 225º/s we wszystkich przegubach, udźwigiem 5 i 10 kg, zasięgami 850 mm, 1200 mm i 1800 mm. Jest to odpowiedź technologiczna na wyzwania codziennej pracy MŚP – nieustannie zmieniające się zadania oraz potrzebę mocy, szybkości i łatwości obsługi. Siedem oś pozwala na więcej możliwych aplikacji, większą elastyczność i wyższy zasięg efektywny.

Niecałe 1,5 roku od premiery Kassow Robots sprzedaje roboty kolaboracyjne w 14. krajach europejskich, Izraelu i 11. stanach USA.

źródło: Beboq Robotics