Logistyka

KION Group buduje w Polsce zakład produkcyjny

5 września 2019

W Kołbaskowie (woj. zachodniopomorskie) przystąpiono do budowy nowego zakładu produkcyjnego urządzeń do transportu poziomego KION GROUP AG.

Wartość inwestycji w przypadku tego projektu przekroczy 60 mln euro. Dzięki tej inwestycji do 2023 roku wiodący na świecie dostawca rozwiązań dla logistyki utworzy ponad 150 miejsc pracy. Budowa zakładu produkcyjnego rozpocznie się jeszcze w tym roku. Oddanie do użytku zaplanowane zostało na początek 2021 r. Na obszarze około 18 ha, oprócz ultranowoczesnej hali produkcyjnej, znajdzie się również Centrum Badań i Rozwoju oraz dział administracji o łącznej powierzchni niemal 44 tys. m kw.

Zakład w Polsce będzie stanowić uzupełnienie dla istniejących już w całej Europie zakładów produkcyjnych KION Group. Obsługiwać będzie w szczególności klientów o mniej intensywnych potrzebach operacyjnych z krajów leżących na obszarze Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki (EMEA).

Nowa lokalizacja w samym środku Europy doskonale sprawdzi się w dalszym zagospodarowaniu potencjału tych dynamicznie rozwijających się rynków. Ponadto, właśnie tutaj, w pobliżu polsko-niemieckiej granicy, będziemy mogli korzystać z doskonałej sieci dostawców – podkreślił Gordon Riske, prezes zarządu KION GROUP AG.

W nowym zakładzie w Kołbaskowie pod marką Linde produkowane będą wózki widłowe z przeciwwagą przeznaczone do ładunków o wadze do 3,5 tony. Zostanie tam przeniesiona produkcja seryjna, która obecnie realizowana jest w zakładach w Aschaffenburgu (Niemcy) i Xiamen (Chiny).

KION Group pragnie dodatkowo zwiększyć korzyści płynące z rozwoju branży intralogistyki w regionie EMEA.

– Nasz nowy zakład w Kołbaskowie stworzy ku temu doskonałe warunki. Będziemy mogli zaoferować ultranowoczesne środowisko pracy dla ponad 150 pracowników. Atrakcyjne perspektywy bez wątpienia zapewni powstające równolegle Centrum Badań i Rozwoju – dodał Gordon Riske.

źródło: AutomotiveSuppliers.pl