Inteligentne technologie | Utrzymanie ruchu | Zarządzanie

Revima wdraża globalne procesy MRO

14 sierpnia 2019

Prawie tysiąc pracowników firmy Revima będzie korzystać z systemu IFS Applications™ 10 w najnowocześniejszych obiektach obsługi technicznej we Francji i w Tajlandii.

IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, oraz Revima, czołowy niezależny dostawca rozwiązań MRO (obsługa techniczna, naprawy i remonty) dla branży lotniczej, specjalizujący się w urządzeniach APU, częściach silników i podwoziach samolotów cywilnych i wojskowych, ogłosili decyzję o wyborze systemu IFS Applications 10, który ma przyspieszyć międzynarodową ekspansję firmy Revima i wesprzeć jej działania z zakresu obsługi technicznej.

Na fali silnego wzrostu firma Revima buduje obecnie supernowoczesny zakład MRO w Tajlandii. Obiekt o powierzchni 12000 m kw. rozpocznie działalność na początku 2020 roku i będzie świadczył zaawansowane usługi MRO dla podwozi klientom w regionie Azji i Pacyfiku.

– Nasz przyspieszony wzrost w połączeniu z decyzją o budowie nowego zakładu w Tajlandii był katalizatorem wdrożenia zaawansowanych procesów biznesowych oraz ich dostosowania w całej firmie – powiedział Olivier Legrand, prezes i dyrektor generalny firmy Revima. – System IFS Applications wyróżnił się na tle konkurencji dzięki swoim zaawansowanym i dostępnym od ręki możliwościom z zakresu MRO, z których można korzystać w sposób nowoczesny i intuicyjny. Kolejnym decydującym czynnikiem były liczne referencje od klientów IFS z globalnego sektora lotniczego.

Firma Revima, korzystająca wcześniej z oddzielnych rozwiązań do obsługi procesów dotyczących jednostek APU, procesów naprawy elementów silników i procesów obsługi podwozi, będzie czerpać korzyści z ujednolicenia procesów biznesowych na platformie IFS, które obejmie:

  • zdolność wsparcia jej złożonych potrzeb z zakresu MRO, w tym monitorowania warsztatu i modelowania wyceny aktywów kapitałowych (Capital Asset Pricing Model; CAPM) z wykorzystaniem standardowej funkcjonalności systemu IFS Applications,
  • najwyższy w swojej klasie komfort obsługi, dzięki przyjaznemu i intuicyjnemu interfejsowi użytkownika,
  • otwartą i elastyczną platformę technologiczną, która pozwoli firmie Revima wdrożyć najnowocześniejsze technologie, takie jak mobilność i internet rzeczy.

– Nasza zdolność do zaspokajania złożonych potrzeb z zakresu MRO w połączeniu z dogłębną znajomością ściśle uregulowanego sektora lotnictwa i obrony pozwolą firmie Revima wesprzeć własny rozwój i wdrożyć wysokowydajne procesy biznesowe w skali międzynarodowej. IFS pomoże również firmie Revima we wdrażaniu technologii nowej generacji, takich jak IoT i mobilność w celu przyspieszenia jej transformacji cyfrowej – dodał Amor Bekrar, dyrektor zarządzający IFS we Francji.

System IFS Applications 10 zostanie wdrożony w zakładach firmy Revima w Chonburi w Tajlandii oraz w Caudebec-en-Caux i Saint-Ouen-l’Aumône we Francji. Po pełnym wdrożeniu będzie wspierał pracę ponad tysiąca specjalistów z zakresu MRO.

źródło: IFS