Zarządzanie

CEO Siemensa w Zarządzie Lewiatana

10 lipca 2019

Dominika Bettman, CEO Siemensa w Polsce, została wybrana na trzyletnią kadencję wiceprezydentki Konfederacji Lewiatan.

Nowe władze organizacji wybrano podczas Zgromadzenia Ogólnego Konfederacji Lewiatan. Stanowisko prezydenta objął dotychczasowy wiceprezydent Maciej Witucki, który w ubiegłym roku uzyskał rekomendację Zarządu Lewiatana na to stanowisko. Przewodniczącą Rady Głównej Konfederacji, która nadzoruje działalność organizacji, została wybrana Henryka Bochniarz.

– Lewiatan to najbardziej wpływowa polska organizacja biznesowa, która reprezentuje interesy nie tylko polskich pracodawców, lecz także tych funkcjonujących w obrębie całej Unii Europejskiej. Jako nowa wiceprezydent, razem z całym zespołem Konfederacji, będę pracować nad regulacjami, które zapewnią zdrową konkurencję, wzmocnienie kapitału społecznego i wzrost zatrudnienia, a w efekcie umocnią wzrost gospodarczy – wyjaśnia Dominika Bettman, CEO Siemensa w Polsce.

Konfederacja Lewiatan skupia ponad 4100 firm zatrudniających w sumie ponad 1 mln osób. Jest członkiem Rady Dialogu Społecznego. Jako jedyna reprezentatywna organizacja polskich pracodawców posiada przedstawicielstwo w Brukseli i należy do BusinessEurope – największej europejskiej organizacji reprezentującej interesy przedsiębiorców i pracodawców wobec Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i innych instytucji UE.

Organizacja zabiega o lepsze prawo dla polskich przedsiębiorców, dba o ich wizerunek, monitoruje bariery dla przedsiębiorczości i przygotowuje własną ekspertyzę makroekonomiczną. Więcej na: http://konfederacjalewiatan.pl/.

źródło: Siemens