Zarządzanie

HOPPECKE Baterie Polska z nową siedzibą pod Poznaniem

21 maja 2019

HOPPECKE – niemiecki producent przemysłowych systemów baterii akumulatorów ponownie inwestuje w polski oddział. W miejscowości Śródka koło Poznania (gm. Kleszczewo) rozpoczęły się prace przy budowie nowej siedziby HOPPECKE Baterie Polska. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma W.P.I.P. z Poznania. Przekazanie gotowego obiektu planowane jest w pierwszym kwartale 2020 r.

HOPPECKE Baterie Polska Sp. z o.o. jest spółką zależną jednego ze światowych liderów w branży producentów przemysłowych baterii akumulatorów, niemieckiej firmy „Accumulatorenwerke Carl Zoellner & Sohn GmbH Co. KG”, od samego początku będącej w posiadaniu rodziny Zoellnerów. Firma działa na światowych rynkach od 1927 roku, natomiast na terenie Polski obecna jest nieprzerwanie od 1993 roku. Działalność prowadzona w Polsce skupia się przede wszystkim na sprzedaży oraz serwisie przemysłowych baterii akumulatorów.

Inwestycja realizowana jest na działce przy autostradzie A2 niedaleko skrzyżowania z trasą szybkiego ruchu S11. Na plac budowy wjechały już maszyny. Powstaje hala magazynowa o powierzchni 3.200 m kw. oraz biurowiec o powierzchni 1.800 m kw.
Budynki zostaną wykonane w konstrukcji żelbetowej. Umowę na realizację inwestycji HOPPECKE Baterie Polska podpisało z firmą W.P.I.P. z Poznania, specjalizującą się w budowie obiektów przemysłowych. Wartość inwestycji to blisko 20 mln zł.