Inteligentne technologie

PSI Polska Sp. z o.o. przejęła 100% udziałów w firmie BTC Business Technology Consulting Sp. z o.o.

8 maja 2019


W dniu 1 maja 2019r. PSI Polska Sp. z o.o. przejęła od BTC AG 100% udziałów w spółce BTC Business Technology Consulting Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu. Wraz z udziałami PSI Polska przejęła segment rozwiązań do zarządzania sieciami elektroenergetycznymi bazujących na systemie BTC PRINS® oraz urządzeniach z zakresu automatyki elektroenergetycznej.

Transakcja przejęcia udziałów BTC Business Technology Consulting Sp. z o.o. jest wynikiem umowy zawartej pomiędzy BTC AG oraz PSI Software AG w dniu 21 listopada 2018 r., na mocy której PSI przejęła aktywa BTC związane z systemem do zarządzania sieciami BTC PRINS®. System BTC PRINS® jest wykorzystywany przez wielu klientów również w Polsce m.in. przez spółkę PGE Dystrybucja S.A.

„Po przejęciu, grupa PSI AG dysponuje w Europie Środkowej zespołem ponad 800 specjalistów w zakresie informatycznych systemów zarządzania przesyłem i dystrybucją energii. Daje nam to potencjał nieporównywalny z żadnym innym podmiotem działającym na tym rynku w Polsce” – powiedział Arkadiusz Niemira, Prezes Zarządu PSI Polska.

Zespół w Polsce, wliczając w to 29 pracowników BTC, liczy ponad 270 osób. Zarówno PSI Polska, jak i BTC Polska zapewniają kontynuację realizowanych projektów, jak również wsparcie dla wszystkich dotychczasowych klientów. Połączenie daje możliwości zaoferowania klientom szerszego portfolio produktów, zwiększenia bezpieczeństwa inwestycji oraz dostępu do najnowocześniejszych rozwiązań opracowywanych we współpracy z klientami na całym świecie.

Więcej informacji na temat rozwiązań PSI dla produkcji można znaleźć na stronie:
www.psi.pl/pl/nasza-oferta/energia-elektryczna