Automatyka i robotyka

Cold Jet wprowadza nowe urządzenie do czyszczenia suchym lodem PCS® 60

26 kwietnia 2019

Firma Cold Jet® wprowadza na rynek nowe urządzenie PCS 60, posiadające opatentowany System Kontroli Cząsteczek (Particle Control System-PCS). System ten precyzyjnie tnie suchy lód na cząsteczki o rozmiarze zdefiniowanym przez operatora – od 3mm do 0,3mm i każdy rozmiar pomiędzy. Użytkownik ma kompletną kontrolę nad urządzeniem, dzięki czemu może znaleźć najbardziej efektywne ustawienia dla danej aplikacji.

Cold Jet jest dumny z wprowadzenia PCS 60 na rynek światowy”- powiedział Gene Cooke III, CEO firmy Cold Jet. „Maszyna ta jest obecnie najbardziej wydajnym urządzeniem do czyszczenia suchym lodem, a nowe rozwiązania technologiczne, które zaimplementowaliśmy są po raz pierwszy wykorzystane w naszej branży. PCS 60 kontynuuje tradycję firmy Cold Jet, która wyznacza drogę i wytycza kierunek rozwoju branży.” – dodał Cooke.

Sterowanie PCS 60 z wykorzystaniem wyświetlacza HMI gwarantuje intuicyjną obsługę, umożliwiając operatorowi łatwy podgląd i kontrolę parametrów czyszczenia oraz ustawień maszyny. Urządzenie posiada programowalne i zabezpieczone hasłem receptury dla danej aplikacji. Cecha ta pozwala operatorowi ustawić i zapisać parametry czyszczenia, takie jak ciśnienie czyszczenia, wielkość i zakres podawania suchego lodu, co zwiększa wydajność i zapewnia właściwe ustawienia dla każdego rodzaju czyszczenia. A wszystko to odbywa się za pomocą intuicyjnego pokrętła.

Nasz zespół wykorzystując najnowsze technologie zaprojektował maszynę PCS 60 tak, aby była niezwykle wydajna w celu maksymalizacji zwrotu z inwestycji naszych klientów, przy jednoczesnym zmniejszeniu ich całkowitego kosztu posiadania – powiedział Brian Allen, SVP & Global ECaSP Brand Manager w Cold Jet.

Maszyna czyści skuteczniej i wymaga znacznie mniej suchego lodu i powietrza niż konkurencyjne urządzenia. – dodał Allen.

Zoptymalizowany design obejmuje liniowy system pneumatyczny i zintegrowany system ciągłości strumienia, co minimalizuje straty ciśnienia i sublimację suchego lodu wewnątrz maszyny. Pozwala użytkownikowi zmaksymalizować wydajność dostarczanego do maszyny powietrza i zmniejszyć ilość strat suchego lodu.

W PCS 60 wdrożono rozwiązania Przemysłu 4.0. Urządzenie wyposażone jest w funkcję Internetu Rzeczy (IoT) poprzez platformę Cold Jet CONNECT®. Zapewia on zdalny monitoring i diagnostykę, umożliwiając jednocześnie użytkownikom zbieranie i zarządzanie danymi oraz ich wykorzystanie w celu jeszcze lepszej optymalizacji procesu czyszczenia. Maszyna może być również zautomatyzowana i zintegrowana poprzez opcjonalny pakiet akcesoriów, który umożliwia połączenie PCS 60 z jednostką produkującą suchy lód oraz robotem, zapewniając w pełni zautomatyzowany proces czyszczenia.

Przy projektowaniu PCS 60 zwrócono dużą uwagę na ergonomię. Z myślą o wygodzie użytkowania zmniejszono zarówno wagę, jak i rozmiar urządzenia. Odpowiedni dobór kół i systemu hamowania gwarantuje znakomitą mobilność i zwrotność oraz bezpieczeństwo użytkownika. Przemyślana konstrukcja oraz odpowiedni dobór najwyższej jakości materiałów zapewnia bardzo niski poziom hałasu.

Zaprojektowaliśmy tą maszynę tak, aby była niezwykle innowacyjna, wysoce wydajna i najbardziej trwała”- powiedzial Arvid Nielsen, Senior VP of Global Technology w Cold Jet. Wprowadzając na rynek najnowszą, opatentowaną technologię Cold Jet, poprzez PCS 60, chcemy wynieść naszą branżę na wyżyny. – dodał Nielsen.

Premiera urządzenia PCS 60 w Polsce odbędzie się podczas targów Plastpol w Kielcach. Zapraszamy w dniach 28-31.05.2019 na stoisko C-12.

Aby uzyskać więcej informacji odwiedź stronę: www.coldjet.com