Zarządzanie

IFS liderem według raportu IDC MarketScape

5 kwietnia 2019

IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że dzięki oferowanym rozbudowanym możliwościom w zakresie zarządzania majątkiem przedsiębiorstwa (Enterprise Asset Management, EAM) został uznany za lidera w raporcie IDC MarketScape: Worldwide SaaS and Cloud-Enabled Asset-Intensive EAM Applications 2019 Vendor Assessment*.

Od momentu rozpoczęcia działalności w zakresie rozwiązań EAM ponad 35 lat temu, IFS stworzył rozbudowaną ofertę rozwiązań dla wielu gałęzi przemysłu, w tym sektora lotnictwa i obrony, energetyki, przedsiębiorstw użyteczności publicznej, sektora ropy i gazu oraz przemysłu wydobywczego.

Po dokonaniu szczegółowej oceny strategii i możliwości IFS, IDC MarketScape w swoim raporcie umieścił  firmę w Kategorii Liderów wśród firm oferujących rozwiązania EAM w modelu Saaś i w chmurze dla branż kapitałochłonnych. W badaniu zwrócono uwagę na następujące atuty oferty technologicznej IFS:

  • Cykl życia projektu i aktywów: Oprogramowanie EAM oferowane przez IFS obejmuje rozbudowaną funkcjonalność w obszarze zarządzania cyklem życia aktywów, z zaawansowaną funkcją dynamicznego harmonogramowania i mechanizmem optymalizacji, a także rozwiązaniem mobilnym.
  • Pełna funkcjonalność przedsiębiorstwa: IFS zapewnia pełną ofertę dla przedsiębiorstwa w zakresie zarządzania aktywami, w tym zintegrowane rozwiązania i funkcje dla obszaru finansów, łańcucha dostaw, HR, produkcji, projektów, jakości, HSE oraz zarządzania usługami serwisowymi.
  • Dogłębna wiedza z zakresu branży lotniczej: Rozwiązanie IFS Maintenix Fleet Planner pomaga planistom efektywniej generować długoterminowe plany działań w zakresie zaawansowanej obsługi technicznej, umożliwiając im wybranie najlepszego planu w celu zmaksymalizowania dostępności floty lotniczej, w tym możliwości przeprowadzenia analizy „what-if” i porównywania planów.

Jesteśmy niezmiernie dumni z uzyskania tytułu lidera w tym raporcie, co uważam za dowód naszych niestrudzonych wysiłków, aby stale podwyższać standardy – powiedział Christian Pedersen, Chief Product Officer w korporacji IFS. Branże kapitałochłonne, które obsługujemy, należą do najściślej kontrolowanych branż na świecie, o najsilniejszych regulacjach, co oznacza, że cyfrowa transformacja i przełomowe technologie muszą być wdrażane z zachowaniem ostrożności, zawsze w oparciu o informacje zwrotne otrzymane od klienta i dogłębną znajomość branży. Wyróżnienie otrzymane od IDC MarketScape dodaje nam energii w pracy nad rozwojem rozwiązań, które będą odgrywać wiodącą rolę w dziedzinie zarządzania aktywami w przyszłości.

Raport IDC MarketScape dostępny jest pod adresem: https://info.ifsworld.com/2019-IDC-MarketScape-EAM.html.

*IDC MarketScape: Worldwide SaaS and Cloud-Enabled Asset-Intensive EAM Applications 2019 Vendor Assessment, IDC #US44891419, marzec 2019 r.