Zarządzanie

Nowa dyrektor zakładu Volkswagen we Wrześni

10 października 2018

Christiane Engel, dotychczasowa kierownik organizacji pracy i inżynierii przemysłowej w marce Volkswagen Samochody Użytkowe, z dniem została nowym dyrektorem zakładu we Wrześni. Christiane Engel zmieni w tej funkcji Ralfa Nitzschke, który będzie kierował strategicznym projektem „Kooperacje dla Volkswagen Poznań”.

Christiane Engel jest dyplomowanym inżynierem (kierunek: nauka pracy) i rozpoczęła swoją karierę zawodową w roku 1992 w Volkswagenie w Saksonii w obszarze inżynierii przemysłowej. Od tego czasu pełniła różne funkcje w różnych zakładach koncernu. W 2001 roku zmieniła obszar przechodząc do Auto5000 GmbH i przejęła kierownictwo nad działem organizacji pracy oraz fabryki. W roku 2009 przejęła kierownictwo obszaru inżynierii przemysłowej w zakładzie Chattanooga (USA). Od roku 2012 Christiane Engel pracuje w marce Volkswagen Samochody Użytkowe, gdzie dotąd sprawowała funkcję kierownika organizacji pracy i inżynierii przemysłowej.

Dotychczasowy dyrektor zakładu, Ralf Nitzschke jest dyplomowanym inżynierem (technologia procesów przetwórczych) i rozpoczął swoją ścieżkę zawodową w roku 1986 w marce Volkswagen Samochody Osobowe jako referent w laboratorium. Od roku 1993 zajmował kolejne funkcje kierownicze w Niemczech i zagranicą, między innymi w VW de Mexico (Puebla), Audi (Neckarsulm), VW Slovakia (Bratislava), VW India (Pune), Volkswagen Poznań. Dodatkowo wspierał rozruchy produkcji w fabrykach w Chinach, Hiszpanii i Kanadzie. Od 2015 roku Nitzschke był dyrektorem zakładu we Wrześni (Produkcja VW Crafter, 3400 pracowników) a wcześniej w dużej mierze przyczynił się do udanej budowy tego nowego zakładu.