Rynek cyfrowej transformacji warty będzie 23 biliony dolarów

W Londynie podczas briefingu dla mediów i ekspertów poprzedzający udział firmy HUAWEI w tegorocznej edycji targów Mobile World Congress w Barcelonie, Ryan Ding – dyrektor wykonawczy zarządu oraz prezes HUAWEI Carrier BG, zaprezentował szczegóły globalnej wizji firmy na temat rozwoju branży ICT.

Zdaniem Huawei rozwój technologii informacyjno-komunikacyjnych stworzy rynek cyfrowej transformacji warty 23 biliony dolarów. Ponadto, do 2025 roku liczba osobistych inteligentnych urządzeń osiągnie 40 miliardów, a 90% z nich będzie wyposażone w zaawansowanego technologicznie asystenta. Wiele gospodarstw domowych będzie natomiast posiadać robota. Wg Huawei, w momencie, gdy urządzenia będą w stanie odbierać bodźce, a komunikacja człowiek-maszyna i proaktywne usługi informacyjne staną się rzeczywistością, zostanie uwolniony niewyobrażalny potencjał do dalszego rozwoju. Z kolei, 100 miliardów połączeń – na poziomach biznesowym i społecznym – które zostaną utworzone na całym świecie do 2025 roku znajdzie szerokie zastosowania w sektorach takich jak: usługi użyteczności publicznej, transport, produkcja, służba zdrowia, rolnictwo, finanse i wielu innych. W efekcie czego wprowadzone zostaną one do cyfrowej rzeczywistości. Dodatkowo – do 2025 – 85% aplikacji przedsiębiorstw będzie umieszczonych w chmurze, a 86% globalnych firm będzie korzystać ze sztucznej inteligencji. Do tego czasu, każdego roku na całym świecie generowanych będzie także 180 ZB danych, czyli dwudziestokrotnie więcej niż obecnie.

Huawei koncentruje się na infrastrukturze teleinformatycznej i inteligentnych urządzeniach w celu stworzenia bogatego środowiska dla rozwoju technologii informacyjnych oraz automatyzacji. Dzięki temu partnerzy będą mogli dalej rozwijać, między innymi pod kątem aplikacji i chmury obliczeniowejpowiedział Ryan Ding, dyrektor wykonawczy zarządu oraz prezes Huawei Carrier BG.

Co ważne, w 2018 roku Huawei zainwestuje 5 mld juanów w badania i rozwój technologii 5G oraz wprowadzi na rynek pełen zakres komercyjnego sprzętu 5G, w tym bezprzewodowe sieci dostępu, sieci na nośnikach, sieci rdzeniowe oraz liczne nowe rozwiązania. Ponadto Huawei przeprowadzi komercyjną rozbudowę sieci NB-IoT na dużą skalę na całym świecie i zwiększy w niej liczbę połączeń do ponad 100 milionów.

Posted by | View Post | View Group