Zarządzanie

COMAU podczas AutoEvent

3 lipca 2017

W dniach 20-22 czerwca w Rawie Mazowieckiej odbyła się największa konferencja dla przemysłu motoryzacyjnego w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Ponad 200 uczestników z sektorów produkcji samochodów, części, komponentów, maszyn, urządzeń i systemów automatyki przemysłowej, a także logistyki, działalności finansowej czy personelu, zebrało się w jednym miejscu i czasie.

Cykliczne wydarzenie organizowane od 2005 roku jest stałym punktem w kalendarzu najbardziej liczących się przedsiębiorców motoryzacyjnych w Polsce, a również przedstawicieli rządu. W latach ubiegłych odnotowano także wzrost uczestników z zagranicy, przez co wydarzenie zyskuje rangę międzynarodowego, a tendencja ta rośnie z roku na rok. Takie spotkanie to niepowtarzalna okazja do przeprowadzenia rozmów w jednym miejscu i czasie z wieloma firmami.

Jeśli mowa o branży motoryzacyjnej, jej innowacyjności oraz dążeniu do maksymalizacji wydajności, to pojawia się temat wzrostu automatyzacji zakładów w czym specjalizuje się firma Comau. Kierownik Działu Sprzedaży na Europę Środkowo-Wschodnią, Pan Michał Ochmański omówił parę ciekawostek dotyczących poziomu zautomatyzowania przemysłu przy okazji swojej prezentacji o tytule „Robotyzacja procesów wytwórczych w Polskich Zakładach Motoryzacyjnych w kontekście ogólnego poziomu automatyzacji w przemyśle w Polsce i krajach sąsiednich”. Podczas wystąpienia Pan Michał poruszył temat trendów w robotyce przemysłowej oraz wskaźniki dotyczące wdrażania robotów. Ilość instalowanych robotów w Polsce zestawił z krajami sąsiednimi, i pokazał widowni jak się mają liczby w samej branży motoryzacyjnej w stosunku do całego przemysłu, gdzie wykorzystywane są roboty.

AutoEvent to spotkanie, w którym uczestniczą osoby zarządzające największymi fabrykami pojazdów w Polsce, przedstawiciele działów zakupów, a także najwięksi producenci części, komponentów jak i dostawcy usług dla branży. To że warto być na tej imprezie, potwierdzają nie tylko opinie uczestników, ale również obecność tak znakomitych gości.