Zarządzanie

Cyfrowa rewolucja sprzyja produktywności

1 czerwca 2017

Z danych McKinsey&Company wynika, że luka cyfryzacji w polskim przemyśle w porównaniu do krajów Europy Zachodniej wynosi 78%. Oznacza to konieczność wprowadzania rozwiązań, które sprawią, że polskie firmy nie utracą tworzonej od lat pozycji konkurencyjnej opartej na jakości, terminowości dostaw i dobrej obsłudze klienta. Monitor ERP, analizując wdrożenia w firmach wytwórczych, stwierdził, że kluczowym elementem jest właściwe wykorzystanie systemów informatycznych.

Mimo, że każda zmiana – nawet dobra – rodzi opór, to wdrożenie nowych technologii wcale nie musi być trudne. Przekonuje o tym Jarosław Gracel, specjalista ds. Przemysłu 4.0. Nasze społeczeństwo jest przywiązane do urządzeń mobilnych. Nowe technologie są dla współczesnych pracowników czymś naturalnym, dlatego warto angażować zespół w proces wdrażania ich w firmie.

Konieczność wprowadzania narzędzi informatycznych w firmach wytwórczych jest nieunikniona, dlatego pracownicy muszą być przygotowani na ciągłe podnoszenie swoich kompetencji. Specjalizacja pracowników i ciągłe zdobywanie nowych kompetencji jest naturalnym kierunkiem rozwoju. Perspektywa oszczędności sprawi, że prace wykonywane przez nisko wykwalifikowanych pracowników zostaną zautomatyzowane. Aby nie wypaść z rynku, konieczne będzie zdobywanie nowych umiejętności.

[Locker] The locker [id=1065] doesn't exist or the default lockers were deleted.