Zarządzanie

Nowe, mobilne roboty przemysłowe Omron

29 marca 2017

Firma Omron wprowadza z dniem 20 stycznia 2017 r. nową linię produktową – mobilne roboty przemysłowe, platformę LD. Mobilne roboty Omron zapewniają wyższą wydajność i większe oszczędności w procesach transportu towarów w dużych zakładach. Ta unikalna rodzina mobilnych robotów została opracowana z myślą o błyskawicznym, niezawodnym przenoszeniu materiałów przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, oraz autonawigacji w nawet najbardziej dynamicznych środowiskach.

Platforma mobilnych robotów LD jest idealna do transportu towarów w magazynach, centrach dystrybucyjnych i zakładach produkcyjnych. Zapewnia udźwig nawet do 130 kg (287 funtów), w zależności od modelu. W porównaniu z tradycyjnymi pojazdami sterowanymi automatycznie (AGV) mobilne roboty firmy Omron mają możliwość autonawigacji całkowicie opartej na naturalnej infrastrukturze zakładu. Nie są konieczne żadne kosztowne i czasochłonne modyfikacje, nie ma więc potrzeby stosowania magnesów w podłodze, taśm lub niwelatorów laserowych zazwyczaj wymaganych w tradycyjnych zastosowaniach AGV.

Punkty dostaw, które można łatwo modyfikować pod kątem mobilnych robotów, umożliwiają elastyczne rozmieszczenie elementów systemu transportowego zakładu produkcyjnego. Mobilne roboty firmy Omron stanowią również uzupełnienie tradycyjnych zautomatyzowanych urządzeń, takich jak przenośniki, i zapewniają możliwość śledzenia ruchu towarów.

Mobilne roboty firmy Omron są wyposażone w opatentowaną technologię Acuity i solidny system autonawigacji, który zapewnia prawidłową pracę nawet przy nieustannym ruchu ludzi, palet, wózków i wózków widłowych oraz opróżnianych i zapełnianych z powrotem półkach. Wbudowana inteligencja robotów pozwala na omijanie przeszkód i wybór najlepszej trasy w celu ukończenia zadania. Ich inteligentny ruch sprawia też, że nadają się one do bezpiecznego wspomagania pracy ludzi. Na flotę może składać się do 100 pojazdów, które mogą być centralnie zarządzane przez menedżera floty współpracującego z oprogramowaniem zarządzającym fabryki lub magazynu, takim jak MES lub WMS.

Częścią oferowanego pakietu jest LD Cart Transporter — zautomatyzowane urządzenie do przenoszenia materiałów, służące do przemieszczania wózków. Transporter wózków składa się z urządzenia do automatycznego połączenia z wózkiem, wyposażony jest w funkcję odpowiedniej regulacji toru podejścia tak, aby możliwe było automatyczne połączenie się z wózkiem. To sprawia, że Transporter wózków jest idealnym rozwiązaniem, które stanowi dobre uzupełnienie linii montażowych lub zapewnia transport w centrach dystrybucyjnych przy realizacji zamówień.