Zarządzanie

Kuehne + Nagel kontynuuje rozwój platformy logistycznej dla sektora farmaceutycznego i opieki zdrowotnej

28 marca 2017

W całym zakresie działalności i w każdym regionie na świecie Kuehne + Nagel skupia się na zapewnianiu całościowych rozwiązań dla klientów z sektora farmaceutycznego i opieki zdrowotnej, zgodnego ze standardami GxP.
Chcąc jeszcze bardziej rozwinąć swe możliwości, Kuehne + Nagel ogłosiła przejęcie dwóch wyspecjalizowanych firm.
Kuehne + Nagel zawarła w Turcji umowę o nabycie firmy Zet Farma, będącej liderem na rynku usług logistycznych dla sektora farmaceutycznego w tym kraju.
Firma założona w 1992 roku, zatrudnia 400 pracowników i zarządza powierzchnią 56.000 metrów kwadratowych magazynów zlokalizowanych w czterech lokalizacjach na terenie miasta Istambuł. Transakcja ta, oznacza wejście Kuehne + Nagel, na dynamicznie rozwijający się turecki rynek transportowy dla sektora farmaceutycznego.
We Włoszech, Rzym i Mediolan stanowią kluczowe obszary produkcyjne dla całego przemysłu farmaceutycznego. Właśnie tutaj, Kuehne + Nagel poszerza swój zakres usług poprzez nabycie firmy Ferlito Pharma Logistics. Firma ta, jest wiodącym graczem na rynku farmaceutycznych usług logistycznych, oferując magazynowanie zgodne z GxP, a także usługi spedycyjne, w tym lokalną dystrybucję.
Gianfranco Sgro, członek zarządu Kuehne + Nagel International AG, odpowiedzialny za logistykę kontraktową powiedział: Przewiduje się, że rynek farmaceutycznych usług logistycznych znacząco wzrośnie na skutek globalnych zmiany demograficznych oraz zwiększonych wydatków konsumentów. Jest to jeden z rynków, gdzie Kuehne + Nagel wyróżnia się doskonałą działalnością operacyjną, światowym zasięgiem oraz dedykowaną infrastrukturą logistyczną.
Oba dokonane przejęcia, podkreślają globalną strategię wzrostu Kuehne + Nagel w kolejnych sektorach przemysłowych, a także koncentrację na wyspecjalizowanych, przejęciach w obszarach niszowych.
Transakcja w Turcji stanowi przedmiot do zatwierdzenia przez odpowiednie do tego tureckie organy regulacyjne, a obie transakcje są przedmiotem zwyczajowych warunków zamknięcia. Wszystkie strony zgodziły się nie ujawniać ceny zakupu.