Zarządzanie

Od wyższej produktywności do lepszych wyników firmy

15 marca 2017

Specjalnością BMT PRO jest precyzyjna obróbka blach. Firma zajmuje się projektowaniem, produkcją i montażem wysokiej jakości elementów metalowych. Z kolei firma Klippan Safety zajmuje się opracowywaniem i wytwarzaniem kompletnych systemów bezpieczeństwa, składowania oraz mocowania stosowanych w branży motoryzacyjnej. Szefowie tych firm będą prelegentami spotkania „Produktywność zespołu w cyfrowych czasach”, które odbędzie się 31 marca 2017 w Łodzi.

Celem spotkania „Produktywność zespołu w cyfrowych czasach” jest wypracowanie najlepszych praktyk biznesowych związanych ze skutecznym wykorzystaniem nowych technologii przez pracowników firm produkcyjnych. Swoimi doświadczeniami podzielą się specjaliści posiadający wieloletnie doświadczenie w branży wytwórczej, Łukasz Branicki z firmy BMT PRO oraz Marek Pałac Dyrektor Zarządzający w Klippan Safety.

Jak skutecznie konkurować w środowisku międzynarodowym?

Spółka BMT PRO posiada duże doświadczenie w pracy w środowisku międzynarodowym. Największymi odbiorcami firmy są duże przedsiębiorstwa zlokalizowane w Polsce, Hiszpanii, Niemczech oraz Skandynawii. Początkowo firma zajmowała się produkcją dla branży elektronicznej, ale z czasem rozwinęła ofertę dla branży motoryzacyjnej, klimatyzacyjnej, stoczniowej oraz w ostatnim czasie medycznej i spożywczej.

Atutem BMT PRO jest doświadczenie wynikające z obsługi zleceń dla różnorodnych branż, które mają unikatowe potrzeby. Aby sprostać wymaganiom musieliśmy nieustannie podnosić swoje kwalifikacje. Od początku stawialiśmy na poprawę efektywności naszej pracy zarówno w obszarze produkcji jak i w działach okołoprodukcyjnych. Kluczowa była dla nas komunikacja między pracownikami oraz sprawna wymiana danych, co zapewnia dobrze wdrożony system ERP – przekonuje Łukasz Branicki.

Jak rozbudować firmę w oparciu o systemy ERP?

Przez ostatnie dwa lata firma Klippan Safety podwoiła poziom zatrudnienia oraz wprowadziła dwuzmianowy system pracy. Oprócz tego zwiększono powierzchnię produkcyjną o 20%. Przedsiębiorstwo cały czas rozwija kompetencje zakładu i rozszerza zakres działalności, tworząc dział projektowy, a także rozbudowując działy logistyki, zakupów i kontroli jakości.

W portfolio Klippan Safety znajduje się kilkaset różnego rodzaju produktów, od pasków do mocowania gaśnic po sieci czy pasy zabezpieczające łóżka w kabinie ciężarówek. Rozwiązania nie tylko muszą spełniać wymogi bezpieczeństwa, ale również cechować się wysoką estetyką i jakością, gdyż tego wymagają marki prestiżowe, do jakich zaliczają się klienci Klippan Safety. Oznacza to, że firma musi maksymalnie wykorzystywać swoje zasoby. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia systemu klasy ERP.

Wykorzystujemy system MONITOR ERP do mierzenia wydajności naszych pracowników. Na podstawie informacji wprowadzanych przez zespół jesteśmy w stanie dokładnie rozliczać czas pracy, a także wskazać elementy wymagające poprawy – wyjaśnia Marek Pałac.

Rejestracja i informacje o wydarzeniu: http://monitorerp.com/pl/meeting/index.html.

UDZIAŁ W SPOTKANIU JEST BEZPŁATNY. Liczba miejsc ograniczona. Organizator potwierdzi udział w spotkaniu. Po części oficjalnej zapraszamy na lunch oraz dyskusję.

Dla kogo?: Kadra zarządzająca ze średnich i małych firm produkcyjnych.

Kiedy?: 31 marca 2017 r., godz. 9.30 – 14.00

Gdzie?: Hotel Holiday Inn, ul. Piotrkowska 229/231, Łódź