Zarządzanie

Volvo Cars instaluje AXXOS OEE w nowej fabryce XC90

14 marca 2017

AXXOS – część Grupy API Maintenance Systems – podpisał umowę z Volvo Cars (Volvo) na wdrożenie systemu monitorowania produkcji AXXOS OEE w nowym zakładzie produkcyjnym zlokalizowanym w miejscowości Torslanda w Szwecji. Umowa obejmuje sieciowe monitorowanie produkcji około 400 jednostek produkcyjnych (maszyn, urządzeń) i obecnie jest to największe zamówienie zlecone AXXOS.

AXXOS OEE został wybrany przez Volvo po uważnej ocenie siedmiu konkurencyjnych systemów i po pomyślnej instalacji pilotażowej w kluczowym obszarze fabryki.

”W porównaniu do innych systemów, które widzieliśmy, AXXOS OEE oferuje bardziej kompletne rozwiązanie odpowiadające naszym wymaganiom obejmującym wbudowaną funkcjonalność wspierającą korzystanie z “dobrych praktyk”. Chcemy poświęcać nasz czas na doskonalenie produkcji, a nie na tworzenie specyfikacji i rozwijanie systemów IT”, mówi Agron Basha, Business Project Leader w Volvo Cars Corporation. ”

AXXOS OEE pokaże nam “czarno na białym”, jakie problemy mamy i gdzie on są, co pomoże nam odpowiednio ustalać priorytety. Będziemy w stanie zbierać dane ułatwiające podejmowanie decyzji, w których kierunkach ustawiać pracę i gdzie możemy najwięcej skorzystać na zainwestowanych środkach”, kontynuuje Agron Basha.

Supernowoczesna fabryka w Torslanda produkuje nowy model XC90

 

Johan Junvik, Key Account Manager w AXXOS Industrial Systems

“Nowy XC90 jest sukcesem rynkowym i Volvo pożytkuje prawie cały dostępny czas na wytwarzanie aut. AXXOS OEE stanie się ważnym narzędziem w strategii doskonalenia Volvo i będzie zdolny do wczesnego identyfikowania oraz mapowania wąskich gardeł”, mówi Johan Junvik, Key Account Manager w AXXOS Industrial Systems.

Umowa obejmuje dostarczenie AXXOS OEE i AXXOS Analyze, który bardzo ułatwia i przyspiesza analizę zebranych informacji, aby zidentyfikować potencjał do usprawnień w organizacji. AXXOS OEE Mobile pozwoli pracownikom Volvo mieć stały dostęp do systemu monitorowania produkcji bezpośrednio na smartfonach i tabletach.

Źródło: AXXOS