Zarządzanie

Opole – nowy inwestor daje pracę

Polska powinna zaistnieć w nowej rewolucji przemysłowej i rozpocząć produkcję na światową skalę autobusów i samochodów o napędzie elektrycznym – powiedział w wywiadzie dla „Gazety Polskiej Codziennie” wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

25 sierpnia 2016

Ponad 500 osób planuje docelowo zatrudnić firma IAC, która ulokuje się na terenie opolskiej podstrefy WSSE. Powstawać tam będą elementy wykończenia wnętrz samochodowych.

W ub. roku decyzję o zainwestowaniu w województwie opolskim podjęły m.in. niemiecka IFA (Ujazd) czy amerykański Henniges Automotive (Prudnik) z sektora automotive. Wśród firm branży motoryzacyjnej, które już wcześniej ulokowały swoje zakłady na Opolszczyźnie, wymienić można m.in. takie przedsiębiorstwa jak Mubea czy Tru-Flex w Ujeździe, Global Steering Systems Europe i Polaris w Opolu czy Donaldson oraz Johnson Controls w Skarbimierzu. Nowy inwestor – międzynarodowy koncern branży motoryzacyjnej International Automotive Components (IAC) Group – z ogółem 14 ha działki w opolskiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest Park należącej do niedawna do zakonu, zajmie 10 ha. Inwestycja IAC w Opolu ma być warta ok. 20 mln dolarów.